Günün Tarihi:30 Kasım 2020

AK Parti’den Kılıçdaroğlu’na suç duyurusu


AK Partililer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında söylediği sözler nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na suç duyurusunda bulundular.

Katılım
Sakarya Adliyesi önünde toplanan ve dilekçelerini teslim eden gurupta AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, İlçe Başkanları, Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer yer aldı.

Ahlak dışı
Dilekçeleri teslim etmeden önce bir basın açıklaması gerçekleştiren İl Başkanı Fevzi Kılıç, “ Bugün burada olmamamıza vesile olan, bizim Kurucu Genel Başkanımız Dünya’da nerede bir Müslüman varsa, mazlum varsa onun ümidi ve umudu olmuştur. Türkiye’de ilk defa halkın oyu ile seçilmiş bir Cumhurbaşkanına karşı, 93 yıllık siyasi bir geçmişi olan CHP’nin bu milletin lehine 3 tane çivi dahi çakmamış olan Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ahlak dışı söylemleri oldu” dedi.

‘Adamlığa sığmaz’
Kılıç, “ Kılıçdaroğlu’nun kurultayda ve kendi grup toplantısında yapmış olduğu konuşmaları nedeniyle biz buradayız. Hiçbir seçim kazanamamış adeta sandıklara gömülmüş olan Kılıçdaroğlu’nun meziyeti sadece kendi genel kurulunda kendi kurultayında arkadaşlarına kazık atmak ve onları siyaset sahnesinden silmektir. Siyasetin ne etik, ne ahlaki anlayışına, ne adamlığa ne de insanlığa sığmayan konuşmalarına karşı Kurucu Genel Başkanımız olan Sayın Cumhurbaşkanımızın hakkını savunma adına suç duyurusunda bulunacağız” şeklinde konuştu.

‘Takipçisi olacağız’
Siyasetin limanının ahlak olduğunu söyleyen Kılıç, “ AK Parti her zaman ahlaki kurallara sonuna kadar riayet eder. Bizim hizmet etmek dışında başka hiçbir amacımız yoktur. Bugün hep beraber biliyoruz ki kendi ülkesinde rahat edemeyen ve savaştan kaçanların hepsi bu memlekette istihdam edilmektedir. Gelen muhacirlere bakmak zorundayız. Halkı için kendini feda etmiş bir Cumhurbaşkanına karşı ahlaksızca bir üslup takınan Kılıçdaroğlu’nu protesto ediyoruz ve Türk Yargısının hakimlerine havale ediyoruz. Sadece sabrımızı zorlayan sebeplerden dolayı biz buradayız. Dolayısı ile bu suç duyurusundan dolayı sonuna kadar davamızın takipçisi olacağız” dedi.
 

30 Ocak 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 927 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU