Günün Tarihi:26 Temmuz 2021

Yılların MYO’su gidiyor!


1976 yılında Eğitim-Öğretime açılan Atatürk Spor Salonu yanındaki Sakarya Meslek Yüksek Okulu, Camili ’de bulunan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından SAÜ’ye devredilen mavi iş merkezlerine taşınıyor.

Camiliye gidiyor
Bilindiği gibi daha önce Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Muzaffer Elmas bir araya gelerek, Camili’de kalıcı işyerlerinde yapılacak olan düzenleme sonrasında MYO’nun burada faaliyetine devam etmesi için mutabık kalmışlardı.

İhaleye çıkıyor
Büyükşehir Belediyesi tarafından önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacak olan mavi iş merkezlerindeki, onarım ve tadilat işi sonrasında MYO’nun buradaki binalarına taşınarak, 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında hizmete girecek.

İkiye bölünüyor
1976 yılında kurulan Sakarya MYO’nun binasının ise eski ve kullanışsız olduğu gerekçesiyle boşaltılmasının ardından yıkılacağı öğrenildi. İki bölüm halinde hizmet veren MYO’nun Sosyal Bölümlerinin Camili’ye, Teknik Bölümlerinin ise Modern Sanayiye yakın bir bölgeye taşınmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Öğretmenevi olabilir
Yıkılacak eski binanın yerinin Milli Eğitim Bakanlığının uhdesinde olduğu ve bu araziyi tekrardan üniversiteye devredebileceği, ya da şehir merkezinde ihtiyaç olan çok fonksiyonlu bir öğretmenevi yapılabileceği öğrenildi.

Miadı dolmuştu
Konuyla ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “Eski binamızın kullanışsız oluşu ve miyadını doldurmasıyla artık yeni bir girişim gerektiriyordu. Bu bina taşınmamız sonrasında yıkılacak. Camiliyi hareketlendirmek ve şehirle bütünleşmesine katkı sağlamak adına büyükşehir belediyesine devredilen binalarda yeni eğitim yılında üniversitemiz bünyesinde hizmet vereceğiz” dedi. (Ekrem ÜRDÜÇ)

Öğretmenevi olabilir
1976 yılında açılan ve 20 Temmuz 1982 tarih ve 41 sayılı Yükseköğretim Kurumları hakkında Kararname ile 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) bünyesinde Sakarya Mühendislik Fakültesine bağlanan, 1992 yılında ise Sakarya Üniversitesi bünyesine alınan Meslek Yüksek Okulu boşaltıldıktan sonra yıkılacak. Milli Eğitime ait olan bu arazi de yeni bir öğretmenevi, ya da yeniden üniversiteye devir olması bekleniyor.

Camili sakinleri seviniyor
İki bölümden oluşan MYO’nun Teknik Bölümleri Dörtyol Sanayiye yakın bir bölge de, Sosyal Bölümlerin ise Camili’deki Mavi İş Merkezlerinde hizmet verecek. MYO’nun Camiliye gidecek olması mahalle sakinlerini sevindirdi. Önümüzdeki günlerde bu binalarda yapılacak tadilatlar sonrasında hem MYO binası, hem de yurt binası yeni eğitim-öğretim yılında açılacak.

1 Şubat 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 5957 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU