Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Bizde ‘TIK’ yok!


Sakarya’ya ikinci devlet üniversitesi kurulması lafta kalırken, AK Parti Malatya milletvekillerinin illerinde ikinci üniversite kurulması için hazırladıkları yasa teklifini AK Parti Grubu’na verdikleri öğrenildi.

Kayıkçı kavgası
Sakarya’ya hizmet için seçilen başta AK Parti olmak üzere, CHP ve MHP milletvekilleriyle yine bu partilerin il başkanları kayıkçı kavgası yaparken, Malatyalılar yasa teklifinde üniversitenin adını Turgut Özal Teknik ve Teknoloji Üniversitesi olarak belirlediler.

Başbakan’a sunulacak
Malatya’ya kurulması istenen ikinci devlet üniversitesine yönelik yasa teklifinin AK Parti Grubu’nda imzaya açılacağı ve ardından da Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun onayı ile Bakanlar Kurulu’nda imzaya açılacağı belirtildi.

Siyasiler nerede?

Yapılacak girişim ile bu yasa teklifi içinde Sakarya’da yer alabilir. Bunun için yapılacak tek şey, bu yasa teklifinin altına Sakarya adının da konması. Bunu yapacak olanlar da siyasiler ama, nedense Sakaryalı siyasilerden bu konuda hiç ses çıkmıyor. Yani bir anlamda gelen fırsat kaçırılıyor.

YENİGÜN gündeme taşıdı
Malatya’da ikinci üniversite kurulması için milletvekillerinin yasa teklifi hazırladıklarını YENİGÜN geçen hafta duyurdu. Ancak, kayıkçı kavgası yapmaktan öteye gidemeyen siyasi partilerimizin ilçe ve il başkanları ile milletvekilleri halen olayın farkına bile varamadılar.

Malatya tam gaz
AK Parti Malatya milletvekilleri ikinci üniversite için yasa teklifini imza için anında partilerinin gruplarına taşırlarken, üniversitenin de adını bile koydular.
 

 

1 Şubat 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 916 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU