Günün Tarihi:18 Ocak 2021

‘Altın yerine sigorta günü yapın’


Köylerde tarıma yönelik Ek-5 sigorta bilgilendirmeleri yapan Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nurten Canbasoğlu, Ferizli Gölkent’te kadınların altın günü yerine sigortalılık başlangıç günü yapmalarını önerdi.

Gölkent’teki Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri ile toplantı yapan Canbasoğlu, merkezdeki köy kahvehanesine de girerek SGK ile ilgili sorunları dinledi ve yapılan incelemede bazı vatandaşların emekliliği geldiği halde haberdar olmadığını tespit etti.  Kırsal kesimdeki tüm köyleri gezmeyi hedefleyen Canbasoğlu, “Altın yerine sigorta başlangıç günleri yapabilirsiniz. Küçük meblağlarla, aranızda toplanan paralarla her ay bir genç kızımızın, gelininizin sigortasını başlatabilirsiniz.  Kız çocuklarına vereceğiniz en güzel çeyiz sigorta başlangıcıdır” dedi. Gölkent’teki kadınlar formlar doldurarak bu konuyla yakından ilgilendiler ve en kısa zamanda sigorta günü başlatacaklarını söylediler.

2 Şubat 2016 , Salı Bu haber toplam 818 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU