Günün Tarihi:17 Nisan 2021

UMKE’de kış tatbikatı


Sakarya Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından, Hendek İlçesi’nde kış eğitimi ve tatbikatı düzenlendi.

35 gönüllü

Selman Dede Mesirealanı’nda üç günlük kampa giren 35 UMKE gönüllüsü ve Hendek Arama Kurtarma Timi Derneği (HAKUT) üyeleri, olumsuz ve zor doğa şartlarında görev yapabilecek düzeye ulaşmaları için eğitim aldı.  İl Sağlık Müdürlüğü Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu Vural Seçkin, afetlerin ne zaman hangi koşullarda oluşacağı ve ne şekilde tahribat bırakacağının bilinmediğini söyledi.

İdame ettirme

UMKE ekiplerinin bu tür eğitim, kamp ve tatbikatlarla afetlere hazırlandığını belirten Seçkin, "Ulusal ve uluslararası düzeyde meydana gelebilecek afet ve olağandışı durumlarda hızlı ve etkin acil sağlık hizmeti sunmak istiyoruz. Personelimize kış şartlarında kampçılık ve kamp malzemelerinin kullanımı, ekip çalışması, doğada hayatı idame ettirme, olumsuz hava koşullarına personelin adaptasyon ve motivasyonunun yükseltilmesi, çığda arama kurtarma teknikleri, uzun doğa yürüyüşleri, doğada yön bulma, vücut ısısının düşmesi vakasına tıbbi müdahale eğitimleri veriliyor" diye konuştu.

 

2 Şubat 2016 , Salı Bu haber toplam 922 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU