Günün Tarihi:17 Ocak 2021

TÜGVA’dan Türkçe dersleri


Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA ) Sakarya Üniversitesi’nde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilere yönelik Türkçe derslerine başladı.

İlgi gördü
TÜGVA din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin tüm gençler için çalışmalarını yürütürken yabancı öğrencileri de unutmadı. Haftada 4 gün yapılan Türkçe dersleri başladı. Dönem sonuna kadar devam edecek olan dersler öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

İmza atmaları
Sakarya Üniversitesi’nin çeşitli bölümlerinde okuyan vatanlarında lise eğitimlerini tamamladıktan sonra, üniversite eğitimlerini yurt dışında tamamlamak için ayrılmayı göze almış özgüveni yüksek, azimli ve başarılı bu öğrencilere yardımın gerekliliği ve adaptasyon konusunda hızlı davranılması gerektiğini savunan Türkiye Gençlik Vakfı, ülkelerine döndüklerinde bu öğrencilerin Türkiye etiketiyle başarılı işlere imza atmalarını, değerlere saygılı, başarılı bireyler olarak hayatlarına devam etmelerini istiyor.

Destek programı
Öğrencilerin ülkelerine döndüklerinde Türkiye’yi birer marka haline dönüştüreceklerinin öneminin bilincinde olan Türkiye Gençlik Vakfı gönüllüleri, yabancı öğrencilere yönelik eğitim ve destek programlarının sayısını ve çeşitliliğini daha da artırarak çalışmalarına devam edeceklerini ifade ediyorlar.

5 Şubat 2016 , Cuma Bu haber toplam 1015 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU