Günün Tarihi:17 Ocak 2022

Yenikent değerlendi!


Sakarya’nın deprem sonrasında yerleşim alanı olarak seçilen ama 17 yıldır bir türlü cazibe merkezi haline getirilemeyen Yenikent bölgesi, yapılacak yeni yatırımlarla birlikte bir anda değere bindi.

25 bin konut
Karaman ve Camili’deki deprem kalıcı konutları sonrasında yapılan toplu konutların yanında  TOKİ, Adapazarı ve Büyükşehir belediyeleriyle özel sektörün Korucuk’ta  yaptığı toplu konut projeleriyle bölgedeki konut sayısı 25 bini bulurken, nüfusu da çevresiyle birlikte 100 bine dayandı.


Adliye-Emniyet
Camili’deki resmi daireler kampüsünün ardından Korucuk’ta yapılan hastane ve Tıp Fakültesi’ne şimdide yeni resmi kurumlar ekleniyor. Sakarya MYO’nun Camili’ye taşınacak olmasının yanında, yeni Adliye binası da Camili’de olacak. Adliye’nin boşalttığı binaya da Emniyet’in gidecek olması bölgenin cazibesini arttırdı.


Daireler değerlendi
Bölgede daha önce 100 ile 130 bin arasında satılan dairelerin fiyatları özellikle MYO’nun yeni yılda bölgede eğitim vermeye başlayacak olması ile birlikte 120 ile 150 bin liraya çıkarken, arazilerde bir o kadar değerlendi. Yenikent’teki bu yatırımlara bin yataklı hastane ve ikinci otoyolunda eklenmesiyle birlikte fiyatlar daha da yükselecek.

Kaderi değişiyor
Depremin ardından geçen 17 yıla rağmen bir türlü cazibe merkezi olamayan Yenikent’in, yeni devlet yatırımları ve sağlam zemini ile birlikte kaderi değişecek gibi görülüyor.
 

6 Şubat 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1685 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU