Günün Tarihi:3 Aralık 2020

Sorunları konuştular


Sakarya Ziraat Odaları Birliği İl Koordinasyon Toplantısı Söğütlü ilçesinde yapıldı.

Destek ödemeleri
Toplantının başkanlığını yürüten Akyazı Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar, şubat ayı toplantısını Söğütlü'de gerçekleştirdiklerini söyledi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) primlerinin artışla gelen sıkıntıları ve tarımsal desteklerden yapılan stopaj kesintilerinin sona erdirilmesini isteyen Bayraktar, "Tarımsal desteklemelerde hizmet bedeli altında alınan kesintilerin de sona erdirilmesini ve bu miktarların çiftçiye destek olarak ödenmesi gerektiğini belirttik” dedi.

Toplulaştırma
Bayraktar, “Et ve Süt Kurumunun (ESK) da bir müdahale kurumu gibi hareket edip piyasadan süt alımlarına girmesini ve süt fiyatlarında olduğu gibi olumsuzluğun bu yolla önüne geçilmesini bekliyoruz. Barsa’da bakanımıza ilettik. Özellikle Sakarya’da acilen bir lisanslı depoculuk hizmetinin başlaması lazım. Arazilerin toplulaştırma projesinin  hayata geçirilmesi, 2 B arazilerinin  satışında başvuruda bulunmamışlar için yeniden bir hak tanınmasını istiyoruz” dedi.  Bayraktar, gelecek ay toplantının Pamukova ilçesinde yapılacağını bildirdi
 

10 Şubat 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 864 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU