Günün Tarihi:28 Şubat 2021

Ette tavan fiyatı üreticiyi sevindirdi


Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği (TÜKETBİR) Genel Başkanı Bülent Tunç, kırmızı etteki tavan fiyat uygulamasına ilişkin, "Çok güzel, on numara bir proje olacak. İnsanlar artık 'et alamıyorum' lafını gündemden kaldırmış olacak " dedi.

Sevindirici
Tunç, kıyma ve kuşbaşının, tüm tarafların sözünde durması halinde tüketiciye daha uyguna, ucuza ulaştırılabileceğini söyledi.  Bu sayede her iki tarafın kazanacağını ifade eden Tunç, "Üretici de kazanmış olacak en azından ithalatla ilgili bir gündem ortadan kalkmış olacak, tüketici de kazanmış olacak. Aracı dediğimiz fırsatçılara da fırsat vermemiş olacağız. Üreticinin zararını bakanlık ve hükümet karşılamış olacak. Bu üretici adına sevindirici bir durum" diye konuştu.

Doğru müdahale
Kıyma ve kuşbaşının beslenmede önemine değinen Tunç, "Bizim insanımızın kırmızı eti tüketmesi noktasında ne yapılması lazımsa bu taşın altına üretici de elini koydu. Bu işi yapan kasabı, sanayisi de elini taşın altına koymak zorunda kaldı. Koyacak da çünkü 70-80 milyon nüfusumuz var ve her gün televizyonlarda etle ilgili haber yapılması hem bizleri rahatsız ediyor hem de hükümeti rahatsız ediyor. Zamanında doğru bir müdahale yapılmış oldu bence" şeklinde konuştu.

Et alamıyorum
Bakanlığa çok iş düştüğünü, üreticiyi destekleme noktasında ciddi çalışmalar bulunduğunu dile getiren Tunç, şöyle devam etti: "Çok güzel, on numara bir proje olacak. İnsanlar artık 'et alamıyorum' lafını gündemden kaldırmış olacak. İkincisi ithalatı konuşmuş olmayacağız yerli üretici bilecek devletin bu işin arkasında olduğunu. Üreticinin ve bakanlığın elinde fiyatlar var, o fiyatları karşılaştırıp 3 ya da 5 ayda bir değerlendirme yapılıp enflasyon koşullarınca fiyatlarda değişiklik olabilir ama bununla ilgili speküle edilemez, bu bakanlık ve hükümetin tamamiyle tavrı ve tutumuyla alakalı bir şey."

11 Şubat 2016 , Perşembe Bu haber toplam 920 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU