Günün Tarihi:30 Eylül 2020

Uzayı görmek isteyen gitsin


Serdivan Belediyesi’nin eğitim yatırımlarından biri olan Serdivan Planetaryum’da 100 bin kişi uzayı keşfetti.

İlk ve tek
Marmara Bölgesi’nde ücretsiz ilk ve tek Planetaryum olma özelliği ile 2011 yılında hizmete giren Serdivan Planetaryum’da büyük küçük herkes ücretsiz gösterimlerle evrenin gizemini keşfediyor.

30 dakika
Planetaryum’un insanların evrene olan ilgilerini arttırmanın yanı sıra özellikle öğrencilerin okullarında aldıkları eğitimleri de perçinlediğini ifade eden yetkililer, 30 dakikalık gösterimlere 4 yaş ve üzeri herkesin katılabileceğini belirttiler.

14 bin ziyaretçi
Okulların yoğun ilgi gösterdiği Serdivan Planetaryum’u 2015 yılında 6 bini öğrenci toplam 14 bin kişi ziyaret etti. Randevu alınarak gelinen toplu ziyaretler kapsamında Planetaryum;  İstanbul, Kocaeli, Düzce gibi komşu illerden yaklaşık 120 okula kapısını açarak öğrencileri misafir etti. Yetkililer, 2016 ile birlikte yeni filmlerin ekleneceği ve farklı projelerin hayata geçirileceği planetaryuma, evrenin gizemini keşfetmek isteyen herkesi beklediklerini belirttiler.

11 Şubat 2016 , Perşembe Bu haber toplam 900 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU