Günün Tarihi:24 Kasım 2020

Gazeteciler yakışanı yaptı


Sakarya Gazeteciler Birliği’nin (SGB) Türk Kızılayı Erenler Şube Başkanlığı, Kızıla Kan Merkezi ve Erenler Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği kan bağış etkinliğinde gazeteciler kan bağışında bulundu.

Geniş katılımlı
Kan stoklarının kritik seviyelere düştüğü ve ülke olarak kan bağış seferberliğinin başlatıldığı bugünlerde Sakarya Gazeteciler Birliği önemli bir etkinliğe imza attı. Sakarya Gazeteciler Birliği, Türk Kızılay’ı Erenler Şube Başkanlığı ve Erenler Belediyesi’nin kan bağış etkinliği geniş bir katılım ile gerçekleşti.

Ev sahipliği
Etkinliğe Sakarya Vali Yardımcısı Şakir Özdikici, Arifiye Kaymakamı Erenler Kaymakam Vekili Muhsin Çatmadım, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Salih Sağlam, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Ömer Faruk Çakır, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Bahar, Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Zeki Aydıntepe, Erenler Muhtarlar Derneği Başkanı Şaban Süleyman ve yönetim kurulu üyeleri, gazeteciler ve vatandaşlar katıldı. Etkinliğin ev sahipliğini ise Türk Kızılayı Erenler Şube Başkanı İsmail Ergül ve yönetimi yaptı.

Herkese örnek
Ergül, kan bağış etkinliğine katılan herkese teşekkür ederken kan stoğu konusunda sıkıntı yaşandığını ifade etti. Vali Yardımcısı Özdikici, böylesi önemli bir etkinlikte yer almaktan mutlu olduğunu ve kampanyanın herkese örnek olması gerektiğini söyledi.

Sosyal sorumluluk
Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’te Türk Kızılay’ı ile bu gibi kampanyalarda birlikte çalışmanın kendileri için önemli olduğunu ve desteğe her daim hazır olduklarını belirtti. Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Aydıntepe ise kan bağış etkinliklerine katılan meslektaşlarına teşekkür ederken, “Her zaman sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya hazırız” dedi.

Kan ve kök hücre
Konuşmaların ardından kan bağış kampanyasını Vali Yardımcısı Şakir Özdikici bizzat başlattı. Gazetecilerin yanı sıra Erenler’de görev yapan muhtarların kampanyaya yoğun ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı. Kan bağışı gün boyu devam ederken, vatandaşlarda Kızılay’ın programına yoğun ilgi göstererek kan ve kök hücre bağışında bulundular.
 

11 Şubat 2016 , Perşembe Bu haber toplam 1213 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU