Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Randevu sorunu çözülecek


Hastane başhekimleriyle bir araya gelen SKHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, polikliniklerde muayene olup kontrol için tekrar gelmesi istenen hastaların randevu sorunu yaşamaması için çalışma yapılması talimatını verdi.

Uygulama
Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği (SKHB) Genel Sekreterliği’ne bağlı hastanelerin başhekimleri, Genel Sekreter Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam’ın başkanlığında şubat ayı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya, Genel Sekreter Doç. Dr. Sağlam ve başhekimlerin yanı sıra Tıbbı Hizmetler Başkanı Prof. Dr. Yusuf Yürümez, İdari Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Hacı Ali Kahya, Mali Hizmetler Başkanı Mustafa Necati Çolak ve uzmanlar katıldı. Kamu Hastaneleri’nde yapılan ve yapılması planlanan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, 1 Şubat’tan itibaren devreye giren Kamu Hastaneleri’nde Mesai Dışı Poliklinik Hizmeti Uygulaması’nın ilçe hastanelerinde de yaygınlaştırılması konusuna değinildi.

Şikayet oluyor
Genel Sekreter Doç. Dr. Sağlam, hastanelerde bir diğer sorunun da kimliksiz hastalara sağlık hizmeti verilememesi olduğuna dikkat çekerek, mevzuat gereği başhekimlerin hastanelerde vatandaşları uyarıcı afişler ve görsellerle bilgilendirme yapması gerektiğine değindi. Acil servislere gelen hastaların yatış işlemi yaşanması durumunda işlemlerinin hızlandırılması konusunda çalışma yapılmasının gerektiğini kaydeden Sağlam, önemli sorunlardan birinin de polikliniklerde muayene olan hastaların kontrol için aynı doktordan sıra bulamaması yönündeki şikayetler olduğunu dile getirdi.

Çözülür
Hastane başhekimlerine bu konuda çözüm üretmeleri için talimat veren Genel Sekreter Doç. Dr. Sağlam, “Hastalar sistemden randevu alarak polikliniğe gelip, doktora muayene oluyor. Doktor 10 gün sonra kontrole gelmesini söylüyor. Ancak hasta yoğun olan branşlarda sistem üzerinden aynı doktora 10 gün sonraya randevu bulamaya biliyor. Bu durumu ortadan kaldırmak için muayene olan vatandaşımızı doktorumuz kontrole çağıracaksa orada gerekli kaydı yaparak hastaya ‘Şu gün, şu saatte kontrole geleceksiniz’ derse durum çözülür diye düşünüyorum. Kontrole çağrılan hastaların sisteme yönlendirilmesi karşısında oluşan sorunlar bu şekilde çözülebilir. Bu konuda başhekimlerimizin de bir çalışma yapmasını istiyorum” dedi.

‘Çalışacağız’
Tam kapasiteyle çalışan hastanelerde kış ayları nedeniyle servislerde yatak sıkıntısı yaşandığını kaydeden Sağlam, il içi ve il dışı hasta sevkleri konusunda daha hassas davranılması gerektiğini dile getirdi. Sağlam, hasta sevkleri konusunda hastaneler arası koordinasyonun daha da arttırılmasının olumlu sonuçlar vereceğini belirtti. Kamu hastanelerinde görev yapan yönetici ve personelin büyük bir ailenin parçası olduğunu vurgulayan Genel Sekreter Doç. Dr. Sağlam, “Tüm çabamız, hep birlikte halkımıza daha iyi, daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunmak içindir. Bu konuda üzerimize düşeni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Sağlık herkesin malumu çok geniş bir alan, güzel çalışmalar olduğu kadar eksiklikler veya aksaklıklar da olabiliyor. Birlikte bu eksikler ve aksakların da üstesinden gelerek, her zaman olduğu gibi, özveriyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.
 

15 Şubat 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 847 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU