Günün Tarihi:27 Eylül 2020

Karapürçek’te su temiz akacak


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, Karapürçek bölgesinde görev yapan muhtarlar ile bir araya geldi.

Hayırlı olsun
İlçede önemli yatırımları hayata geçireceklerini belirten Rüstem Keleş, “Tüm ilçelerimizde altyapı ve içmesuyu yatırımlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Karapürçek’e inşallah Kanlıçay’da yeni bir içmesuyu arıtma tesisi inşa edeceğiz. İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Bulanıklık yok
Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Yeni dönemde yatırımlarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Karapürçek’te 10 mahalleye hizmet sunacak yeni bir içmesuyu arıtma tesisi inşa edeceğiz. Proje hazırlıklarımızı tamamladık. İnşallah kısa süre içerisinde ihaleye çıkacağız. Proje ile Karapürçek’te yağışlı havalarda yaşanan bulanıklık sorunu kesin çözüme kavuşacak. Bölgede yaşayan hemşerilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Güvence altına
Karapürçek’te çalışmaların artarak devam edeceğini de belirten Keleş, “Kanlıçay bölgesinde hayata geçireceğimiz arıtma tesisi, son derece modern ve en ileri teknolojiye sahip olacak. Projeden Hocaköy, Küçük Karapürçek, Yazılı, Ekinli, Mesudiye, Teketaban, Kanlıçay, Meşepınarı, Yüksel ve Harmanlı Mahalleri yararlanacak. İnşallah projemizin tamamlanması ile Karapürçek’in içmesuyunu güvence altına almış olacağız. Yağışlı havalarda bulanıklık ve yaz aylarında yetersizlik yaşanmayacak” diye konuştu.

Tesis inşa edilecek
Karapürçek Muhtarlar Derneği Başkanı Beytullah Şafak, “Karapürçek’te yeni inşa edilecek içmesuyu arıtma tesisi bizi çok memnun etti. Muhtarlar olarak SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’e taleplerimizi iletmiştik. Bu doğrultuda ilçemize yeni bir içmesuyu arıtma tesisi inşa edilecek. Karapürçek’e yaptıkları yatırımlardan dolayı SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’e teşekkür ediyoruz. SASKİ’den çok memnunuz” ifadelerini kullandı.
 

16 Şubat 2016 , Salı Bu haber toplam 882 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU