Günün Tarihi:27 Şubat 2020

Teröre lanet yağdı!


Önceki gün Ankara’da meydana gelen bombalı intihar saldırısı sonrasında teröre büyük tepki geldi. Sivil toplum örgütü temsilcileri ve siyasiler yaptıkları açıklamalarda yaşanan olayı kınarken, birlik mesajı verdiler.

‘Acı bitmiyor’
CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, “Terör saldırılarını lanetliyoruz. Bu saldırıları gerçekleştirenler ve arkasındaki güçler ulaşmak istedikleri hedefe ulaşamayacaklar, çünkü  ulusumuzun dayanışma ve birlik duygusunu aşamayacaklardır. Türkiye Cumhuriyetimiz ve vatandaşlarımız bunun karşısında kararlılıkla duracaktır. Bu terör saldırılarının aydınlatılması ve yeni terör saldırılarının önlenmesi konusunda, yetkililerin üstlerine düşen görevi yerine getirmelerini bekliyoruz. Hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Şehitlerimizin ailelerine, ulusumuza başsağlığı diliyoruz” dedi.

 

‘Üzüntü büyük’
Erenler Yerel Kültür Derneği Başkanı Sabri Bölükbaş, “Ankara ve Diyarbakır’da meydana gelen bombalı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ülkemizin huzur ve refah ortamına kavuşması için tüm gücüyle mücadele eden güvenlik güçlerimize yönelik bu elim terör saldırısının üzüntüsünü Türk Milleti olarak yaşıyoruz. Saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aileleri, Türk Silahlı Kuvvetleri ve milletimize baş sağlığı, yaralı vatandaşlarımıza Allah’tan acil şifalar diliyoruz” diye konuştu.

************

‘Sağduyulu olmalıyız’
Hak-İş İl Temsilcisi ve Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, “Terör saldırısını lanetliyoruz. Terör hain yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur. Acımız büyük, ancak Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünü hedef alan, toplumsal huzuru bozmaya yönelik hain saldırıların ülkemizin huzurunu bozmaya asla muktedir olamayacağını bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Terör saldırılarının amacı, ülkemizin huzur ve istikrarını bozmak ve toplumda bir korku havası ve kaos ortamı yaratmaktır. Bu süreçte herkes daha soğukkanlı ve sağduyulu olmalıdır. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan terör saldırısını nefretle kınıyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılara da geçmiş olsun dileğinde bulunuyoruz” dedi.

**********
‘Haince düzenlenen
saldırıyı kınıyoruz’

Kamu-Sen Şube Başkan ve temsilcileri adına açıklamada bulunan Rahim Varol, “Başkentimiz Ankara'da önceki gün akşam saatlerinde askeri servis araçlarına yönelik olarak haince düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Dili, dini, vatanı ve milleti olmayan terör bir kez daha iğrenç yüzünü göstermiştir. Ülkemizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve bekasına yönelik bu saldırının ardındaki güçler bir an önce gün yüzüne çıkarılmalı ve adalete teslim edilmelidir.  Bilinmelidir ki, Türk Milleti hiçbir şekilde tehditlere boyun eğmeden, bu vatanın birliği ve dirliği için mücadelesini ebediyete kadar sürdürecektir. Haince ve alçakça düzenlenen bu saldırı Türk Milleti’nin üzerinde oynanan kalleş oyunların bir göstergesidir. Ancak, milletimiz her zaman olduğu gibi, bu çirkin oyunları bozacak ve hainler emellerine asla ulaşamayacaktır” diye konuştu.

**************
‘Hedefine ulaşamayacak’
Türkiye Camii ve Kur'an Kursu Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Recep Kıyak, “Bu alçak saldırı, hangi hain odaklar tarafından düzenlenmiş olursa olsun, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozamayacaktır” dedi. Türkiye'nin siyasi ve ekonomik olarak güçlenmesinden rahatsız olan iç ve dış güçlerin, ülkede çatışma ortamı yaratmak istediğini savunan Kıyak, hain saldırıların hiçbir zaman hedefine ulaşamayacağını kaydetti. Kıyak, terör örgütleriyle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğine inandığını dile getirerek, "Ülkemizin başkentinde böyle bir olayın yaşanması çok üzücü. Bu alçak saldırı, hangi hain odaklar tarafından düzenlenmiş olursa olsun, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozamayacaktır. Allah, bu teröristleri hüsrana uğratsın. Hükümetimiz, terörle mücadeledeki kararlı duruşuna devam etmeli, saldırılara karşı hep birlikte hareket etmeliyiz. Bu saldırıyı gerçekleştirenleri ve destek verenleri lanetliyorum" şeklinde konuştu.

*****************
‘Karanlık güçler
ortaya çıkarılmalı’

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Ankara’da meydana gelen terör saldırısında 28 kişinin katledilmesi, yaklaşık 80 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan terör saldırısını sert bir dille kınadı. Masum halka ve halkı korumakla görevli güvenlik güçlerine yönelik saldırıları kınadığını ifade eden Kolaylı, bombalı saldırıyı gerçekleştiren Suriye uyruklu teröristin arkasındaki karanlık güçlerin mutlaka ortaya çıkarılması gerektiğini kaydetti. Kolaylı açıklamasında; “Acımız yine çok büyük. Kanla ve kaosla beslenen teröristlerin gerçek yüzleri bir kez daha bütün çirkinliğiyle ortaya çıktı. Bu zor günleri ülke olarak dayanışma içinde atlatacağımıza olan inancımla saldırıda yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve tüm ulusumuza baş sağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

***************

‘Körler-sağırlar ülkesi’
Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan, Ankara'da önceki gün akşam saatlerinde gerçekleşen patlamayı sosyal medya hesabından yorumladı. Kazan, “Ülkenin başkentinde, Ankara'nın göbeğinde, meclisin yanı başında, kocaman bomba yüklü bir aracı bulamıyorlar. İstihbarat diye bir kurum var. Polis var, asker var. Ama güvende değiliz. Bize nasıl öldüğümüzü açıklıyorlar. Kaç kişi öldüğümüzü söylüyorlar. Başsağlığı diliyorlar. Kınıyorlar, yayın yasak, sorgulaması yasak. Terörü lanetliyoruz demek serbest, güvenlik zafiyeti yok, ihmal yok, sorumlu yok. Oysa Yargıtay girişinde avukatların üzerlerini ve çantalarını arıyor, gazetecileri tutukluyor, sosyal medyada büyüklerimize (!) yapılan hakaretlere göz açtırmıyorlar. Neyi, nerede, niçin ve kimi aradıklarını bilmeyen bu körler sağırlar ülkesinde payımıza düşen ise kahrolmak” diye konuştu.

*****************
‘Alçak ve hain saldırı’

SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Onur Döver, “Ankara’da askeri personel aracının geçişi sırasında hain ve alçakça planlanıp gerçekleştirilen terör eyleminde hayatını kaybeden asker ve sivil 28 şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve başsağlığı diler, hastanelerimizde tedavileri devam eden tüm yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz. Ülkemiz ve milletimizin bölünmez bütünlüğünün birlik ve kardeşliğimizin hedeflendiği bu alçak ve hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Eli kanlı terör örgütlerinin ve destekçilerinin tarihin hiç döneminde ulaşamadıkları kirli kanlı ve hain emellerine bundan sonra da hiç bir tarihte aziz Türk Milleti’nin birlik ve kardeşliği karşısında ulaşamayacaklardır. SASİAD ailesi olarak terörü şiddet ve lanetle kınar aziz milletimize baş sağlığı dileriz” dedi.

*************

‘Katliamı kınıyoruz’
Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Kadir Savaş, Ankara’daki patlamayla ilgili yönetim kurulu adına bir açıklama yaptı. Saldırıyı gerçekleştirenleri kınayan Başkan Kadir Savaş; “Ankara’daki terör eylemi sonucunda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’ tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum ve katliamı kınıyoruz” dedi.

*************
‘Sağduyumuzu korumalıyız’

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete, “Terör saldırısını ve saldırıyı gerçekleştirenleri, terörü araç görenleri şiddetle kınıyorum ve lanetliyorum. Yapılan saldırı ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef almaktadır. Terör örgütlerini kullanarak ülkemizi hedeflerinden uzaklaştıracaklarını sananlar yanıldıklarını göreceklerdir. Bu saldırı devlet kurumlarımızı itibarsızlaştırmak, milletin devletine olan güvenini kırmak amaçlı yapılan alçakça bir saldırıdır. Ülke olarak hep beraber bu çirkinliklerin ve aşağılık saldırıların karşısında duracağız. Vicdanlar, terörden medet umanların insanlık dışı saldırılarını affetmeyecektir. Üzüntümüz çok büyük. Bu saldırılar karşısında, millet olarak sağduyumuzu korumak zorundayız.”

****************

‘Acılar son bulsun’
RATED Yönetim Kurulu Başkanı H. Remzi Adıyaman, Ankara’da meydana gelen terör saldırısını kınadı. Adıyaman, yayınladığı yazılı açıklamada şunları söyledi; “Çarşamba akşamı Ankara’da meydana gelen terör saldırısı hepimizi derinden sarstı. Bir kez daha terör çirkin yüzünü gösterdi. Terörden dolayı bu güzel ülkenin, güzel insanlarının çektikleri acılar artık son bulsun. Artık yeter! Başkentimizde meydana gelen terör saldırısını şiddetle kınıyor, yaralananlara şifa, hayatını kaybeden şehitlerimize rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.”

***************
‘Gün, birlik günü’

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) bünyesinde yer alan Sakarya Gazeteciler Birliği (SGB) Başkanı Zeki Aydıntepe,  iğrenç yüzünü bir kez daha Başkent Ankara’da gösteren terör eylemleri ile bir yere varılamayacağını belirterek, “Gün, birlik günüdür. Biz bu hainlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz” dedi. SGB Başkanı Aydıntepe, Ankara’da görev yapan Türk Silahlı Kuvvetler personelini taşıyan servis araçlarına yönelik gerçekleştirilen terör saldırısını kınarken, “Terör saldırısını gerçekleştirenler ve onların arkasındaki güçler, her zaman olduğu gibi bugün de amaçlarına ulaşamayacaklar. Terör örgütleri şunu da iyi bilmedirler ki, bu ülke terör eylemlerine hiçbir zaman boyun eğmedi, eğmeyecektir de. Türkiye Cumhuriyeti terör örgütlerine karşı olan mücadelesini, halkıyla birlik ve beraberlik içinde ortaya koyacak ve bu hainlere hiçbir zaman geçit vermeyecektir. Nereden gelirse gelsin bu terör olaylarını kınıyoruz. Gün, birlik günüdür, gelin hep birlikte bu hainlere karşı duralım” dedi. Aydıntepe, “Başkent’teki hain saldırıda hayatlarını kaybedenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınları başta olmak üzere tüm milletimize sabır ve başsağlığı, yaralanan tüm vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.

****************
‘İnsanlık dışı bir eylem’

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Ankara'da gerçekleşen, ülkenin kalbine yöneltilen insanlık dışı terör eylemini kınadı, bu saldırıdan medet umanları lanetledi. Terörün dini, dili, ırkı, milleti ve ülkesi olmadığını ifade eden Kösemusul, "Hedefleri Türkiye’mizin huzur ve güvenini bozmak, ekonomiyi istikrarsızlaştırarak kalkınma ve gelişmeyi engellemeyi amaçlamak, sürekli bir kaos ortamı oluşturmaktır. Maksat ne olursa olsun, şiddet ve terör yöntemlerine başvurulmasını, bunun mazur gösterilmesini, desteklenmesini ve teşvik edilmesini telin ediyoruz" diye konuştu.  Kösemusul, ülkenin bölünmez bütünlüğüne, milletin geleceğine kastedenlerin, fitne ve kandan beslenenlerin asla başarılı olamayacaklarını vurgulayarak, "Daha fazla çalışarak ülkemize karşı duranların, onların taşeronu olan terör örgütlerinin oyunlarını bozacağız. Gün, bir ve beraber olmanın, kardeş olmanın, ülkemiz ve milletimize karşı kirli oyun hesabı içinde olanlara karşı dimdik ayakta durmanın günüdür" dedi.

***************

‘Kaos ortamı oluşturmak’

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, “Türkiye’mizin birliğine, huzuruna ve bütünlüğüne karşı yapılan terör saldırılarını kınıyor ve lanetliyoruz. Bu saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Saldırıdaki amaç, Türkiye'de kaos ve huzursuzluk ortamı oluşturmak. Ülkemizin ekonomik, toplumsal, sosyal, kültürel ve siyasal yapısını sarsmak için yapılmış olan hain saldırıyı lanetliyor, Türkiye'nin, vatandaşlarını savunma görevini ve insanlık ailesine karşı sorumluluğunu yerine getirerek ortaya koyduğu teröre karşı kararlı mücadeleyi destekliyoruz” dedi.

*************

‘Kökü kazınmalı’
Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, “Bu son olaylar göstermiştir ki, terörist eylemleri yapanların, hak, adalet ve insanlık duygularıyla izah edilir hiçbir tarafı yoktur. Masum insanların canına kasteden terörün kökü mutlaka kazınmalıdır. Bu vatanı, yıllar önce düşmanlardan temizleyen atalarımızın yaptığı gibi, bugün de tek millet, tek vatan ülküsüyle hareket edilerek, içimizdeki ve çevremizdeki tüm düşmanlara karşı birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Vatan toprağımızı yıllar önce kanlarıyla sulayan kahraman şehitlerimizin torunları olarak, bir avuç teröristin ülkemizi bölmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Milletimizin geçmişte olduğu gibi, bugün de teröre ve teröre destek verenlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde duracağına hiç kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

 

19 Şubat 2016 , Cuma Bu haber toplam 1785 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU