Günün Tarihi:22 Eylül 2020

‘Çıtayı yükselttik’


Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Genel Cerrahi Kliniği, Doğu Marmara’da cerrahi müdahalede en yoğun merkezlerden biri durumuna geldi.

70 ameliyat

Haftada ortalama 70 ameliyat gerçekleştiren genel cerrahi bölümünün çalışmalarını anlatan SAÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Klinik Şefi Prof. Dr. Fehmi Çelebi, endokrin, travma, hepatobilier, laparoskopik, gastrointestinal sistem cerrahi türlerinin yanında acil vakalarla birlikte birçok cerrahi işlemi yapabildiklerini kaydetti. ‘Robotik Cerrahi’yi de iyi bir şekilde kullanabildiklerini belirten Prof. Dr. Çelebi, “Kliniğimiz bölgede en yoğun hizmet veren merkezlerden biri, bunu daha iyi hale getirmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

Tercih ediliyor

8 öğretim üyesi, 6 uzman ve 6 asistanla hizmet verilen genel cerrahi bölümünde kullanılan teknolojik imkanlara da değinen Çelebi, “Karaciğer, safra kesesi ve yolları, pankreasın selim ve habis tümöral hastalıklarının cerrahi tedavisi deneyimli ekibimiz tarafından son sistem teknolojik aletlerle yapılıyor. Görüntüleme tekniklerindeki ve cerrahi aletlerinin teknolojik gelişmeleri sonucu küçük kesi alanlarından girilerek batın içerisine müdahale imkânımız var. Laparoskopi ile safra kesesi hastalıkları, mide fıtığı, kalın ve ince barsak, apandist hastalıkları, diagnostik (tanısal) amaçlı ve fıtık cerrahileri yapılıyor” dedi.

19 Şubat 2016 , Cuma Bu haber toplam 1434 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU