Kafeler esnafı memnun20 Şubat 2016, Cumartesi

Buluşmada
Beyaz Ev’de gerçekleştirilen buluşmada Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar ve esnaf temsilcileri yer aldı.

Serdivan gelişiyor
Kafeler Caddesi’nde gerçekleştirilen yenileme çalışmalarından memnun olduklarını ifade eden esnaflar, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Programın devamında söz alan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Serdivan ilçemiz her geçen gün gelişimini sürdürüyor. Yeni bulvarlar, sosyal alanlar, meydanlar, parklar, hastaneler ilçemizde açılıyor. Bir kez daha ilçemize yapmış oldukları hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi.

Ciddi yatırımlar
Başkan Zeki Toçoğlu, “Şehrimizin hızla gelişen bir bölgesinde faaliyet gösteriyorsunuz. Tabi üniversitemizin bu bölgede olması da sizler için oldukça önemli. Hem ilçe belediyemiz, hem de Büyükşehir olarak biz, Serdivan’da çok ciddi yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Kentsel tasarım ve cadde yenileme projeleri kapsamında Kafeler Caddesi’ni yepyeni bir görünüme kavuşturduk. Arterin yenilenen hali hem bölge esnafımızı, hem de öğrenci kardeşlerimizi memnun etti” diye konuştu.

Esnaf işbirliği
Başkan Toçoğlu, “Bölgede faaliyet gösteren esnafımız için en iyisini düşünüyoruz. Kafeler Caddesi olarak bilinen Bağlar Caddesi’nde yol genişletme çalışmalarımızı sonlandırdık. Ardından çevre düzenlemesi ve aydınlatma çalışmalarını gerçekleştirdik. Tamamlanan proje ile ilgili çok memnun edici geri dönüşler alıyoruz. Unutmayalım: şehri korumak hepimizin görevi. İnşallah Kafeler Caddesi de esnaf ve yerel yönetimler işbirliğiyle korunacak ve uzun yıllar şehrimize hizmet sunacak. Hayırlı olsun” dedi.

Kentsel tasarım
Başkan Toçoğlu, “Bildiğiniz gibi şehrimizin dört bir yanında altyapı, kanalizasyon ve içmesuyu yatırımlarımız sürüyor. Bunların yanında gerekli kentsel tasarım ve dönüşüm projelerini de gerçekleştiriyoruz. Kısa süre önce yeni bulvarı Serdivan’da hizmete aldık. Medeniyet Bulvarı, Serdivan’a çok yakıştı. SAÜ’nün girişine kadar uzatacağımız projede çalışmalar devam ediyor. İnşallah tamamlanan hali ile bu güzergah da yeni bir görünüme kavuşacak” dedi.

Bu haber toplam 972 defa okundu.