Günün Tarihi:6 Mayıs 2021

Afete hazırlık tam gaz


Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın ‘Afete Hazır Türkiye Projesi’ kapsamında Valilik İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından 2015 yılı içerisinde ‘Temel Afet Bilinci Eğitimleri’ verildi.

İmkanlar
Eğitimli uzmanlar, eğitimli ve sertifikalı köpekler ve teknolojik donanımlı imkanlar çerçevesinde; il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda, Adapazarı Belediyesi’ne bağlı Deprem Müzesi’nde, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Sakarya Meslek Edindirme Kursları’nda (SAMEK), il içi ve il dışından gelen birçok özel kurum ve kuruluşlara, kamu kurum ve kuruluş personellerine eğitimler verildi.


Kurum ve rakamlar
Bunun yanı sıra Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı; Adapazarı İlçesi’nde 2570 öğrenci ve 59 öğretmene, Arifiye’de 2000 öğrenci ve 29 öğretmene, Erenler’de 1200 öğrenci ve 7 öğretmene, Serdivan’da 1200 öğrenci ve 11 öğretmene, Kocaali’de 1719 öğrenci ve 12 öğretmene, Karasu’da 4750 öğrenci ve 42 öğretmene, Kaynarca’da 1557 öğrenci ve 9 öğretmene, Ferizli’de 2028 öğrenci ve 48 öğretmene, Söğütlü’de 1071 öğrenci ve 15 öğretmene, Deprem Müzesi’nde 1211 öğrenci ve 60 öğretmene, SAMEK kurslarında 176 öğrenci ve 10 öğretmene olmak üzere toplam 20.081 öğrenci ve 302 öğretmene Afet Bilinci Eğitimi verildi.


Öğrenciler
Ayrıca AFAD’a ait Deprem Simülasyon TIR’ı ile 350 öğrenciye ve 55 öğretmene uygulamalı eğitim gerçekleştirildi. 2015 yılında eğitim faaliyetlerine ağırlık ve önem veren AFAD, değişik kamu kurumlarına ait 102 personele ayrıca Temel Afet Bilinci Eğitimleri verildi. Eğitimler kapsamında; Afet ve Acil Durum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü’nün Sapanca Yanık Mahallesi’ndeki tesislerinde 21 ayrı büyük ölçekli özel kuruluş ve fabrikalara ait 593 kişiye ‘Arama Ve Kurtarma Eğitimi’ verildi.


Devam edecek
AFAD yetkilileri konu ile ilgili olarak, “İl genelinde afet bilinci konusunda farkındalık oluşturmak, bu konuda topyekün bir değişim ve dönüşümü gerçekleştirmek, toplumumuzun tüm kesimlerini afet öncesinde afete hazırlıklı hale getirmek, olası bir afette can ve mal kaybını en aza indirmek için kısaca ‘afet gelmeden önce afete hazırlıklı olmak’ için AFAD olarak eğitim faaliyetlerimize 2016 yılında da yoğun bir biçimde devam edilecektir” denildi. Sakarya AFAD, Türkiye genelinde 11 ilde bulunan Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü arasında yer alıyor.

23 Şubat 2016 , Salı Bu haber toplam 1133 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU