Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

Fırat için yürüdüler


Ege Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada hayatını kaybeden Fırat Çakıroğlu için Sakarya Üniversitesi’nde bir yürüyüş düzenlendi.

Sloganlar eşliğinde
Ege Üniversitesi'nde, 20 Şubat 2015 tarihinde iki grup öğrenci arasında çıkan kavgada öldürülen Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Sorumlusu Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4ncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu için ölümünün birinci yıldönümü nedeniyle Sakarya Üniversitesi’nde bir yürüyüş düzenlendi. Helikopter pistinde toplanan yaklaşık 250 kişilik grup sloganlar eşliğinde Sakarya Şehitliği’ne kadar yürüyüş düzenledi.

‘Unutmayacağız’
Sakarya Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Serdar Ulu yaptığı açıklamada, “Kardeşimize yapılan bu kahpe saldırıyı hiçbir zaman unutmayacağız. Gerekli hesabı yargı yoluyla da inşallah soracağız. Biz vatanımız ve milletimiz için ölmeye hazırız” diye konuştu. Konuşmanın sonrasında bir öğrenci tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından grup olaysız şekilde dağıldı.
 

23 Şubat 2016 , Salı Bu haber toplam 1151 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU