Günün Tarihi:24 Şubat 2020

Dilipak Taraklı’da


Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, Taraklı’da gerçekleştirilen ‘Dünya Nereye Gidiyor-Hisar Tepesinden Türkmen Dağını Görebilmek’ konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

‘Ödenemez’
Taraklılılara Hizmet Derneği (TA-Hİ-DER) tarafından organize edilen ve TA-Hİ-DER üyesi Mustafa Çelik’in sunuculuğunu yaptığı konferans, Selçuk Keskin’in Kur’an tilaveti ve Emre Kara’nın okunan ayetlerin mealini vermesiyle başladı. TA-Hİ-DER Başkanı Alaattin Özçayır yaptığı açılış konuşmasında, “Savaş mağdurlarına göndereceğimiz 1 çuval un ile kesinlikle kardeşliğin bedeli ödenemez” dedi.


Çocuklar
Suriye’de yaşanan savaşın tahripkâr sonuçlarını tüm çıplaklığıyla yansıtan kısa film gösterisinin ardından sunumuna başlayan Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak; “Size annelerinizin, çocuklarınızın, kendinizin ve tabi dünyamızın hikayesini anlatacağım” diyerek, dünya haritası üzerinden insanlığın nereden gelip nerelere devrildiğini, böyle giderse insanlığın hangi akıbeti beklemesi gerektiğini sorgulayıp çarpıcı bir başlangıç yaptı. Konferans boyunca teatral bir anlatım yöntemi ile insanı ele alan Dilipak, “Bizim 300 milyon aç yetim çocuğumuz var ve bunların ne dini, ne de ırkı önemli. Bu sebeple bıkmadan, usanmadan çok çalışmamız gerekiyor” dedi.

23 Şubat 2016 , Salı Bu haber toplam 606 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU