Günün Tarihi:3 Aralık 2020

Serdivan'da büst eylemi


TGB Sakarya İl Örgütü ve Sakarya Chp Gençlik Kolları kaldırılan Atatürk büstünün tekrar yerine konulması için Serdivan Karakolunun önünde toplandı.

Sakarya Atatürkçü Düşünce Derneği ve Sakarya Vatan Partisi üyeleride basın açıklamasına destek verdi. Serdivan kavşağında düzenleme çalışmaları adı altında kaldırılan Atatürk büstü tüm uyarılara rağmen tekrar yerine konulmadı.
Basın açıklaması yapan TGB Sakarya İl Başkanı Utku Güngör “Büstlerin toplumlarda bir karşılığı vardır. O büstlerin üstünde yazan, “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” bireyi özgür bir vatandaş yapmıştır. Hatırlayın, Çanakkale anıtını. Orada tarihi bir söz yatar. Çanakkale’ye gidiniz, o dağın tepesinde tarihi bir söz yazar. “ Dur yolcu, o bastığın toprak bir devrin yattığı yerdir”der. Çünkü o topraklarda bağımsızlık savaşı veren bir millet vardır. Ne o toprak basit bir topraktır, ne o anıtlar basit bir anıttır.
Bugün Atatürk büstlerinin kaldırılması demek, çocuklarımızın koruyucusu olan Cumhuriyet öğretmenlerinden, tecavüzcü öğretmenler yaratmaktır. Çünkü bilmekteyiz ki Cumhuriyet’in yarattığı köy enstitüleri modeli dünyaya örnek olacak nesiller yetiştirmiştir! Ve aynı şekilde bugün Atatürk büstlerinin ortadan kaldırılması, teröre karşı mücadele eden Mehmetçiğe kurşun sıkılması demektir.
Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları ve Türkiye Gençlik Birliği olarak söz veriyoruz. Bu ülkenin gençliği olduğu sürece Mustafa Kemal Atatürk’ü unutturamayacaklar.”dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi ve Türkiye Gençlik Birliği üyeleri aynı yere temsili büst bırakıp, Atatürk büstünün tekrar yerine konulması için gerekli mücadeleyi vereceğiz mesajını vererek eylemi bitirdi.

25 Şubat 2016 , Perşembe Bu haber toplam 907 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU