Günün Tarihi:4 Aralık 2020

Organ nakli sevinci


Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (SAÜEAH) Prof. Dr. Musa Akoğlu ve ekibi tarafından Sakarya’da ilk kez gerçekleştirilen karaciğer nakli ameliyatı sonrası servise a

41 yaşındaki hastayla sohbet eden Sağlam, ameliyat ekibinde yer alan Doç. Dr. Metin Ercan’dan hastanın son durumuyla ilgili bilgi aldı. SAÜEAH’da kurulan Organ Nakli Merkezi’nin önemine vurgu yapan Doç. Dr. Sağlam, SAÜEAH’ın bu merkez sayesinde Marmara Bölgesi’nde organ nakli yapabilen sayılı hastaneler arasında yer aldığını dile getirerek “Organ nakli konusunda en zor nakillerden biri olan karaciğer nakli SAÜEAH’ta yapıldı. Bu durum aynı zamanda artık diğer organ nakillerinin de SAÜEAH’da yapıla bileceğini gösteriyor. Organ nakilleri önemli bir alt yapı ve çok ciddi çalışmalar gerektirir. Deneyimli güçlü bir ekiple yapılabilir. Bunu başardık. Hocalarımızı ve emeği geçenleri bir kez daha kutlarken, daha birçok başarılı operasyona imza atacaklarından şüphemiz yok.” diye konuştu. 

Doç. Dr. Metin Ercan, en zor organ nakillerinden biri olan karaciğer naklini başarıyla gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, nakil yapılan hastanın durumunun çok iyi olduğunu dile getirdi. Genel Sekreter Doç. Dr. Sağlam, ziyaretin ardından Organ Nakil Birimi’nde incelemelerde bulunarak, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
 

26 Şubat 2016 , Cuma Bu haber toplam 1090 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU