Günün Tarihi:16 Haziran 2021

Suriye için 460 bin adım atılacak


Sakarya Gençlik Heyeti'nden yapılan yazılı açıklamada, Suriye'de yaşanan olaylarda 500 bine yakın insanın hayatını kaybettiği bildirildi.

Muhacirler
Suriye'de yaşanan olayların 6. yılına girildiği belirtilen açıklamada, "Tarih, mazlum coğrafyalardaki katliamlara çanak tutan vicdan yoksunu politikaları asla silemeyecektir. Türkiye hak ve batıl ayrımında her zaman olduğu gibi hakkın yanında saf tutmaya devam etmekte, Sakarya ise kan ve gözyaşından beslenen coğrafyalardan gelen muhacirlerle sofrasını, aşını, suyunu paylaşmayı sürdürmektedir. Heyet olarak Suriye konusunda tüm hemşehrilerimizin dikkatlerini çekmek ve bu konudaki bilinci arttırmak ayrıca yardımların sayısını çoğaltmak için büyük bir eylem gerçekleştireceğiz" ifadeleri kullanıldı.

5 Mart’ta
Açıklamada, Suriye’de, 5 yılda Adapazarı, Serdivan ve Erenler nüfusu kadar insanın yaşamını yitirdiği belirtilerek, "'Suriye İçin 460 Bin Adım’ eylemini düzenliyoruz. 5 Mart'ta gerçekleştireceğimiz organizasyona geniş katılımlı bir yürüyüş ile başlayacağız. Ardından saat 13.00'de AKM önünde fotoğraf sergisi, yardım faaliyetleri ve çeşitli programlarda bir arada olacağız" denildi.  Ayrıca, açıklamada gerçekleştirecek programa tüm vatandaşlar davet edildi.
 

26 Şubat 2016 , Cuma Bu haber toplam 937 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU