Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

Hastanede kan bağışı


Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından başlatılan kan bağışı kampanyası SAÜEAH’da devam etti. Kampanyaya, hastane personelinin yanı sıra vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi.

4 saniyede bir ünite kana ihtiyaç duyulan ülkemizde, her kan bağışı 3 kişinin hayatını kurtarırken, her 5 bağışçının 1 dakikalık kan ihtiyacını karşıladığı belirtiliyor. İstatistik verilere bakıldığında kan ihtiyacının önemi net bir şekilde gözler önüne serilirken, kan toplamada tek yetkili kurum olan Türk Kızılay’ına destek için kampanyalar sürüyor. Bu bağlamda Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği tarafından başlatılan kan bağışı kampanyası Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Merkez Kampüsü’nde devam etti. Kızılay Sakarya Kan Bağışı Merkezi tarafından SEAH’ın giriş katına bağış standı kuruldu. Personel ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kan bağışı kapsamında ilk gönüllü bağışçılar ise Başhekim Yardımcısı Mehmet Kılıç ile Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürü Barış Oğuz oldu. 

26 Şubat 2016 , Cuma Bu haber toplam 843 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU