Günün Tarihi:25 Şubat 2021

Uyuşturucu ile mücadele


Toplum Destekli Polislik faaliyetleri kapsamında, Hendek’te lise son sınıfta okuyan öğrencilere uyuşturucu madde kullanımının zararları konusunda seminer düzenlendi.

Seminer

Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Rasim Paşa Kültür Merkezi’nde Hendek Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerine yönelik uyuşturucu ile mücadele semineri düzenlendi. Toplum Destekli Polis Memuru Yavuz Özdemir ve Toplum Sağlığı Merkezi’nde görevli Dr. Cem Özbulut tarafından verilen seminere, öğretmenler ve 193 öğrenci katıldı.
Söz verdiler
Toplum Destekli Polis Yavuz Özdemir öğrencilere, uyuşturucu gibi maddelerin en yakın dosttan bulaştığını söyledi. Öğrencilere arkadaş seçiminde çok dikkat etmelerini ifade eden Özdemir, size bu zehri kullandırmaya çalışan kişileri emniyet birimlerine söylemelerini belirtti. Öğrenciler ise bu konuda polis abilerine söz verdi.
Hastalıklar
Toplum Sağlığı Merkezi’nde görevli Dr. Cem Özbulut ise, madde kullanımının zararlarına değindi. Uyuşturucu gibi maddelerin kullanımı sonucunda kişinin sağlığının bozulduğunu belirten Özbulut, bağımlı kişi AİDS, verem, Hepatit B gibi hastalıklara yakalanmasının çok muhtemel olduğunu söyledi.
 

29 Şubat 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 875 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU