Günün Tarihi:13 Nisan 2021

Bölge Adliye gecikecek


AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Donatım’da yapımı tamamlanmak üzere olan ve Haziran ayında açılması beklenen Sakarya Bölge Adliye Mahkemesinin kapatılacağı yönündeki söylentilere açıklık getirdi.

8 ayrı yerde
Yavuz, “Sakarya Bölge Adliye Mahkemesinin kapatılmayacağını toplamda 15 ayrı yerde açılacak olan Bölge Adliye Mahkemelerinden şimdilik sadece 7 yerde açılacağını ancak hemen akabinde de Sakarya ile birlikte kalan 8 yerdeki Bölge Adliyelerinin de açılacak.
Konu ile ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile görüştüm. Yeteri kadar hakim ve savcı olmamasından dolayı ilk etapta açılamayan Sakarya ve diğer 8 ayrı yer daha sonra hizmete alınacaktır” dedi

Açılmayacak 
Milletvekili Yavuz, “Genel kurul açıklamasına rağmen yine bir kısım yerel haber sitelerinde “Kapanmayacak ama açılmayacak da” şeklinde haberler yapılmış, HSYK’nın ek açıklamasına dayanılarak sanki sadece 7 ayrı yerde Bölge Adliye Mahkemesi açılacağına, Sakarya dâhil kalan 8 yerde ise hiçbir zaman açılmayacağına ilişkin değerlendirmeler yapılmıştır” dedi.

40 milyon TL
Yavuz, “Oysa bir kez daha net bir biçimde belirtiyorum ki, ilk etapta 7 yerde Bölge Adliye Mahkemesi açılacak ve hemen ardından da Sakarya’nın da içinde olduğu 8 ayrı yerde de Bölge Adliye Mahkemeleri açılmış olacak. Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı halen görevinin başındadır. Bölge Adliye Mahkemesinin kapatılması kesinlikle söz konusu değildir. Yaklaşık 20bin metre kare kapalı alandan oluşan ve yaklaşık 40 Milyon TL’ye mal olan Bölge Adliye Mahkemesi binasının hizmete geçeceğini inşallah hep birlikte müşahade edeceğiz” dedi.

2 Mart 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 879 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU