Günün Tarihi:19 Nisan 2021

‘Farklılığımız, kardeşliğimizin teminatıdır’


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Trabzonlular Derneği Başkanı Yılmaz Öztürk ve yönetim kurulu üyelerini Büyükşehir’de ağırladı.

Gerçekleştirilen görüşmede dernek çalışmaları ile ilgili Başkan Toçoğlu’na bilgiler veren Öztürk, “Trabzonlular Dernek Başkanlığı’nı devralmamızın ardından derhal yönetim kurulumuzu oluşturduk ve çalışmalarımıza başladık. Bugün bizi kabul ettikleri için değerli Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyoruz. Sakarya’da yaşayan Trabzonlular’a vermiş oldukları destekler için de ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Kardeşlik
Başkan Toçoğlu, “Her zaman söylüyoruz: Sakarya kardeşlik coğrafyası bir şehirdir. Tüm farklılıklarımızı zenginlik olarak görüyoruz. Bizim farklılığımız, kardeşliğimizin teminatıdır. Trabzonlu hemşerilerimiz gelenekleri ve kültürleriyle Sakarya’nın en renkli kültürlerinden birini temsil etmektedir. Karadeniz’in coşkusunu yansıtan Trabzonlu kardeşlerimizle uzun yıllardır bir arada huzur ve kardeşlik içerisinde yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.
Heyecan var
Toçoğlu, “Trabzonlu olmak güzelliktir. Trabzonlu komşunuz, arkadaşınız, dostunuz olması unutamayacağınız anılara sahip olmanız anlamına gelir. Trabzonlu biriyle yapacağınız arkadaşlığın hayatınızda size öğreteceği çok önemli yanları vardır. Orada kardeşlik vardır. Dayanışma vardır. İyi günde, kötü günde birlikte olmak vardır. Coşku vardır. Heyecan vardır. Kültür vardır. Ziyaretinizden büyük memnuniyet duyduk. Diğer kültür derneklerine vermiş olduğumuz desteklerle birlikte Trabzonlu hemşerilerimizin de yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.
 

2 Mart 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 751 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU