Günün Tarihi:9 Temmuz 2020

SAÜ’ye 7 ülkeden 70 akademisyen geliyor


Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ve Suudi Arabistan Uluslararası İslam Finans ve Ekonomi Kurulunca 6-7 Mart'ta 7 ülkeden 70 akademisyenin katılımıyla "2. Uluslararası Helal Ürün Ekonomisi Sempozyumu" düzenlenecek.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacı Mehmet Günay, giyim sektörü denince akla sadece kıyafetin gelmediğini belirterek, "Sektör, takı ve kozmetik ürünlerini de kapsayacak şekilde büyük bir sanayiye dönüşmüş, üretim, pazarlama ve reklam alanında kendine has yöntemler geliştirmiştir. Böylece bu alan ticari rekabete açılmış ve bazı uygulamalarında ahlaki değerleri ve dini kuralları gözetmeksizin kar amacı güder hale gelmiştir" dedi. Günay, sempozyumda, İslam iktisadının kural ve esaslarıyla yeni fıkhı meseleler çerçevesinde helal giyim konusunun ele alınarak ekonomi, reklam ve pazarlamaya ışık tutacağını kaydetti. Sempozyumun SAÜ adına koordinasyonunu yürüten İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı da, sempozyuma Türkiye, Suudi Arabistan, Sudan, Katar, Cezayir, Ürdün ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden 70'e yakın akademisyenin katılacağını söyledi.

4 Mart 2016 , Cuma Bu haber toplam 817 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU