Günün Tarihi:7 Mart 2021

TÜVASAŞ Eurasıa’da


Türkiye Vagon Sanayi A.Ş (TÜVASAŞ) 3-5 Mart 2016 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Eurasia Rail - 6. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı’na katıldı.

 Katılım
Açılış konuşmasını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın yaptığı fuara ın açılışına Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ömer Yıldız, Kazakistan Demiryolları Genel Müdürü Askar Mamin, Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC) Genel Müdürü Jean-Pierre Loubınoux ile firma temsilcileri ve ziyaretçiler katıldı.

Işık tutacak
Fuarda demiryolu, hafif raylı sistemler, altyapı ve demiryolu lojistiği konularında dünyada uygulanan yenilik ve hizmetlerin sektör temsilcileri tarafından inceleme fırsatı bulunduğunu belirten TÜVASAŞ Genel Müdür Vekili Hikmet Öztürk, fuarın sektörde yer alan firmalara gelecekte hayata geçirecekleri projelere ışık tutacağını ifade etti.

Milli tren
Uluslararası piyasada söz sahibi olmak, Türkiye’de demiryolu sektöründeki büyümede pay sahibi olmak istediklerini ve buna yönelik yatırımlara yapmaya devam ettiklerinin altını çizen Hikmet Öztürk, ‘Milli Tren Projesi” kapsamında üretilecek olan yeni nesil tren setlerini yurtdışına pazarlamak arzusunda olduklarını ve Türkiye’nin demiryollarında dışa bağımlığını azaltmak istediklerini belirtti. Eurasia Rail bu sene 30 ülkeden 300 katılımcı firmayı, 70 ülkeden gelen 10 bin profesyonel ziyaretçiyle buluşturmayı hedefliyor.

4 Mart 2016 , Cuma Bu haber toplam 639 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU