Günün Tarihi:17 Ocak 2022

‘Yeni yaşam alanları olacak’


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, gün içerisindeki kabul programları kapsamında şehir içi ve dışından gelen birçok misafiri Büyükşehir Belediyesi’nde ağırladı.

Gelişmiş Sakarya
Toçoğlu programı kapsamında Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Selahattin Çakırsoy ve oda seçimlerinde başkan adayı olan Erol Kocacık ve Ertuğrul Kocacık ile bir araya geldi. Toçoğlu SMMMO yetkililerine kongre sürecinin hayırlı olmasını temenni etti. Ziyarette belediyecilik anlayışlarına yönelik önemli açıklamalarda da bulunan Toçoğlu, “Bizim belediyecilik anlayışımız ortada. Onarılması mümkün olmayan çatlakların üzerini kapatmıyoruz. Bunun kimseye faydası yok. Sorunu yok saymanın şehrimize faydası yok. Önemli olan kararlılıkla bu sorunların üzerine gidip, eksikleri gidermek, sorunları çözmektir. Hedefimiz daha modern, daha gelişmiş, daha güzel bir Sakarya” dedi.

Büyük çaba
Toçoğlu Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ı da makamında kabul etti. Günün devamında ise Sakarya Üniversitesi’nde okuyan Endonezyalı öğrencilerle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, Dünya’nın dört bir yanından Sakarya’ya okumak için gelen öğrencilerin şehrin misafirleri olduklarına dikkat çekti. Başkan Zeki Toçoğlu, şehri daha yaşanabilir kılmak için büyük bir çaba ortaya koyduklarını da söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İlahiyat Fakültesi Dekanı Mehmet Günay ve fakülte yönetimini kabulünde ise önemli açıklamalarda bulundu.

Hakimiyet olmalı
Toçoğlu, “Şehircilikte estetik kaygıları göz önünde bulundurmalıyız. Bunun yanında insanın toprakla bağını kesmemeliyiz. Çocuk toprağa basmalı. Yeşille iç içe olmalı. Temiz havayı teneffüs etmeli. Allah’ın bize bahşettiği tüm doğal güzelliklerden çocuklarımız, insanlarımız nasibini almalı.  Şehrimizde sadece betonun, binanın, büyük binaların hakimiyeti olmamalı. Elbette ihtiyaçlarımızı gidereceğiz. Elbette şehirlerimizin, toplumumuzun konut ihtiyacını karşılayacağız. Buna göre iş yerlerimizi kuracağız. Ancak kültürümüzün değerlerini, medeniyetimizin izlerini, insanın ruhunu taş yapıların altında ezdiremeyiz, buna izin veremeyiz” dedi.

Buluşturacağız
Başkan Toçoğlu, “Bu nedenle yeşil alanları çoğaltmaya, parkların sayısını arttırmaya, yeni meydanlar inşa etmeye, milletimizin ruhunu dinlendirecek yeni yaşam alanlarını Sakarya’ya kazandırmaya devam edeceğiz. Yenikent Park, Korucuk Park, Gar Meydanı, Şemsiyeli Bahçe, Yazlık-Yenikent Rekreasyon Projesi, ilçe meydanları yaptık. Yeni yaşam alanları inşa etmeye devam edeceğiz. Yalnızca şehir merkezine değil, ilçelere yayılan yeni sosyal donatı bölgeleri, sahil parkları ve yaşam alanlarını şehrimizle buluşturacağız” dedi.
 

4 Mart 2016 , Cuma Bu haber toplam 1023 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU