Günün Tarihi:29 Eylül 2020

Kocaali Yedirnek’ti


Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği 4 farklı ülkeden misafir öğrenci ile Kocaali İmam Hatip Lisesinde Ülke Tanıtım Programı düzenledi.

Misafirler
Yedirenk Uluslar arası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Ali Akpınar, “Sakarya Üniversitesinde 60 ülkeden yaklaşık 3 bin 500 öğrenci öğrenim görüyor. Çoğunlukla Ortadoğu, Balkanlar, Afrika ve Asya ülkelerinden öğrenciler ülkemizi tercih ediyor. Ülkelerinden ailelerinden binlerce kilometre uzaklara eğitim görmeye gelen misafir öğrencilerimize yabancılık çekmemeleri için her türlü desteği sağlamaya çalışıyoruz bir anlamda mihmandarlık yapıyoruz” dedi.

60 ülke
Akpınar, “Her yıl mayıs aylarında Uluslararası Öğrenci Buluşmaları ile misafir öğrenci kardeşlerimizi halkımızla buluşturuyoruz. Türkçe olarak kendi ülkelerini anlatan yaklaşık 60 farklı ülkeden bine yakın öğrenci ile halkımızı kaynaştırıyoruz. Kültür ve teknik gezilerle bu kardeşlerimizin kariyerlerine katkı sağlıyoruz. Dernek olarak farklı ülkelerden misafir öğrenci kardeşlerimizle birlikte okullarda ülke tanıtımları yapıyoruz” dedi.

Uzak diyarlar
Akpınar, “Son olarak Kocaali ilçemizde İmam Hatip Lisesinde Azerbaycan, Mısır, Suriye, Yemen ülkelerinin tanıtımlarını gerçekleştirdik.  İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin yoğun ilgisini çeken ülke tanıtımlarının, öğrencilerin uzak diyarlardan gelen Sakarya Üniversitesinde öğrenim gören misafir öğrenciler ile yakın ilişki kurmaları ve farklı ülkeleri tanımaları öğrencilerin yoğun olarak ilgisini çekti” dedi.

5 Mart 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 990 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU