Günün Tarihi:7 Mart 2021

Girişimcilik sözleşmesi imzalandı


İş-Kur İl Müdürü Tekin Kaya ile Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk arasında uygulamalı girişimcilik eğitimi için sözleşme imzalandı.

Destek
Düzenlenen imza programının ardından açıklamada bulunan Başkan Soğuk, “Ferizli Belediyesi ve İş-Kur tarafından ortaklaşa girişimcilik eğitimi düzenleniyoruz. Yaklaşık 150 kişilik altı grup olarak düzenleyeceğimiz kursumuza, Ferizli’den girişimciliğe ilgi duyan, iş fikri olan, fakat işini hayata geçirmek için maddi desteğe ihtiyacı olan herkesin katılmasını bekliyoruz.

Vatandaşlarımızın KOSGEB’in yeni girişimci desteğinden istifade edebilmeleri için öncelikli olarak 10 gün boyunca toplam 70 saat süreli olan girişimcilik eğitim programına katılmaları gerekmektedir. Dolayısı ile bu eğitime katılıp da belge alan girişimci adayları, KOSGEB’e müracaat ederek yeni girişimcilik desteğinden istifade edebilmektedirler” dedi.

İmkanlar
Soğuk, “KOSGEB’in yeni girişimci desteğinde 50 bin liraya kadar hibe, 100 bin liraya kadar da faizsiz kredi bulunmaktadır. İş fikri olup, kendi işini kurmak isteyen vatandaşlarımızı bu eğitimlere katılması, belge alması ve projeleri karşılığında KOSGEB’in desteğinden istifade edebilmelerini arzuluyoruz. Ayrıca Ferizli Belediye’mizin ilçe düzeyinde bunu yapmasının temel sebeplerinden biri de, ilçemizin girişimci potansiyelini harekete geçirmektir. Girişimciler vesilesi ile istihdamın arttırılmasına da katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Hükümetimizin gerçekleştirmiş olduğu bu güzel uygulama içinde, ayrıca teşekkür ediyorum. Ayrıca yer, zaman ve başvurular belediyemiz tarafından halkımıza duyurulacaktır” dedi.
 

7 Mart 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 918 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU