Günün Tarihi:15 Ocak 2021

Arı fiyatları belirlendi


Sakarya İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Ör başkanlığında yapılan yönetim toplantısı sonucunda, 2016 arı fiyatları 8-10 çerçeve 350 lira olarak belirlendi.

Yönetim kurulu toplantısının ardından konuşan Başkan Mustafa Ör, “2016 Mart-Nisan ayı için toptan 8-10 çerçeve arı fiyatları 350 TL. Bilindiği gibi 10 arıdan fazlasını toptan sayıyoruz ve toptan satıyoruz. 100 arının altındaki fiyatımız ise 400 lira tavsiye edilen taban fiyat olarak belirledik. Nisan ayına girdikten sonra arılar çoğalıyor ve o zaman fiyatlar da düşüş gösteriyor.

Verimli ve kazançlı bir arıcılık için oluşması gereken bu şartlar direkt olarak koloninin sahip olduğu ana arının genetik ve fiziksel özelliklerine bağlıdır. On binlerce işçi arı ve gereği kadar erkek arı bulunan kolonide tek başına bulunan ana arı, koloninin bütün gelişme ve verimliliğine yön verir. Bu nedenle ana arı yetiştiriciliği ve kullanımı büyük önem taşır. Kolonide genç ve kaliteli ana arı bulundurulması ve bunun sonucunda güçlü kolonilerle çalışılması ekonomik arıcılık için bir zorunluluktur” dedi.
 

8 Mart 2016 , Salı Bu haber toplam 794 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU