Günün Tarihi:26 Şubat 2020

Kocaeli ile Makine işbirliği


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu makine imalat sektör temsilcilerinin oluşturduğu 33. Meslek Komitesi, aynı sektörü temsil eden Kocaeli Sanayi Odası 23. ve 30. Meslek Komiteleri ile müşterek bir toplantıda bir ar

Kümelenerek
SATSO’da gerçekleştirilen toplantıda makine imalat sektörünün ulusal, bölgesel yerel mevcut durumu ile ilgili değerlendirmeler yapılarak sektörün sorunları dile getirildi. Ülke ve bölge ekonomisinde önemli bir yere sahip olan makine imalat sektörünün gelişmesi ve kümelenerek büyümesi adına yapılması gereken çalışmaların görüşüldüğü toplantıya;  SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay Güneş başta olmak üzere Komite Başkanı Kadir Ahmet Tecelli, Komite Üyeleri; Bora Ali Atalay, Şenol Çalışkan, Mehmet Manav ile Kocaeli Sanayi Odası 23. Ve 30. Meslek Komitelerinden üyeler ile MARKA, ABİGEM, SAMİB ve Kaynarca OSB Müdürlüğü yetkilileri katıldı.
,
Büyüme
Toplantıda makine imalat sektörünün gelişmesine yönelik devlet destekleri ile ilgili bilgilendirme yapıldı. SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay Güneş toplantı ile ilgili yaptığı değerlendirmede makine imalat sektöründeki kümelenme ve büyümenin sadece yerel anlamada değil bölgesel içerikli de gelişmesine katkı sağlamak adına müşterek toplantılara önem verdiklerini dile getirdi. Sakarya’nın sektörde ciddi bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Yardımcısı Güneş, Kocaeli Sanayi Odası işbirliği ve sektörel destek çalışmalarının yararına inandıklarını belirterek devam edeceği konusunda da bilgi verdi.

9 Mart 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 770 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU