Günün Tarihi:25 Kasım 2020

MHP’den mecliste gerginlik açıklaması


MHP Adapazarı İlçe Başkanı İsmail Küçük önceki gün Adapazarı Belediye Meclisinde yaşanan olaylar ve toplantıyı terk etmesi ile alakalı bir basın toplantısı düzenledi.

Ayrılmak
İlçe binasında yapılan basın toplantısına Başkan Küçük’ün yanı sıra İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal, Adapazarı Belediye Meclis Üyeleri Fethi Paker, Hayrettin Hacıbektaşoğlu ve Mehmet İr katıldı. İlçe Başkanı Küçük, “7 Mart Pazartesi günü yapılan Adapazarı Belediyesi Meclis toplantısında gündemin 6. Maddesinin görüşülmesi sırasında uygulanan yasa dışı tutum nedeni ile MHP grubu toplantıdan ayrılmak zorunda kalmıştır” dedi.

Uygun değil
Küçük, “Bunun nedeni, yasal olarak TBMM iç tüzüğüne tabi olan belediye meclisi toplantısında imar komisyonuna gönderilen imar tadilatı önerisinin meclise ara verilerek imar tadilatı önerisinin meclise ara verilerek imar komisyonu toplamak ve alınacak kararı aynı meclis toplantısında karara bağlamak niyetinden kaynaklanmaktadır. Oysa bu karar süreci yasalara uygun değildir. Bu işlemin adı bize göre kanuna karşı hiledir” şeklinde konuştu.

Kaotik durum
Belediyenin şahıslara göre farklı karar düzenleri olamayacağını ifade eden Küçük, “ Her vatandaşın talebi yasalara uygun, adil ve eşit olarak karara bağlanmalıdır. Belediyenin nakit ihtiyacını gidermek veya özel amaçlarla vatandaşlara farklı usul ve yöntemler uygulanmamalıdır. Adamına göre muamele yöntemi tekrar edilmelidir. Bize göre bu durum Adapazarı Belediyesinde yaklaşık 6 aydır devam eden Belediye Başkanı Süleyman Dişli’nin sağlık sorunlarından doğan bir kaotik durumdan kaynaklanmaktadır” dedi.

Adil yönetim
Küçük, “ Belediye Meclisinin son zamanlarda verdiği çarpık imar değişikliği kararlarını hassasiyetle incelemekteyiz. Bu konulardaki itirazlarımızı hem belediye meclislerindeki MHP Grubunun verdiği ret kararları hem de yasal yollarla müracaat ederek yapmaktayız. Bizim amacımız kamu adına eşit ve adil bir belediye yönetimini savunmaktır” şeklinde konuştu.
 

9 Mart 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 1048 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU