Günün Tarihi:14 Temmuz 2020

Uzunçarşı’da dönüşüm başladı


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Tarihi Uzunçarşı’da başlatılan dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi.

Çarşı esnafı
İnceleme gezisinde Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şenay Sakal, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Zafer Poyraz, daire başkanları ve Uzunçarşı esnafı da yer aldı.

Etaplar halinde
Tarihi Uzunçarşı’da çalışmalara başladıklarını açıklayan Başkan Toçoğlu, “Bir süredir Tarihi Uzunçarşı’da yapacağımız dönüşüm çalışmaları için hazırlıklarımız devam ediyordu. Esnafımızla birçok kez bir araya geldik. İstişarelerde bulunduk. Dönüşümün etaplar halinde hayata geçirileceğini ve ilk olarak kuzeyden yani Ağa Camii bölgesinden çalışmaların başlatılacağını belirlemiştik. Hayırlısıyla Cuma günü itibari ile bu güzel çalışmayı başlattık. Şehir tarihi açısından çok önemli bir merkez olan tarihi adada Türkiye’ye örnek bir dönüşüm gerçekleştireceğiz. Esnaf kardeşlerimize ve şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

En güzeli
Yüklenici firma yetkilileri ile de görüşen Başkan Zeki Toçoğlu, “Tarihi adadaki dönüşüm çalışması süresince esnafımızın mağdur edilmemesi ve esnafın işlerini sekteye uğratmamak en büyük prensibimiz. Tarihi Uzunçarşı için en güzelini hedefliyoruz. Burada örnek bir çalışma yapacağız” dedi.

Yanında oldu
Toçoğlu. “Size de burada çok büyük bir iş düşüyor. Bu aşamaya kadar geldik. İnşallah Tarihi Uzunçarşı’dan alnımızın akıyla çıkalım. Esnaf kardeşlerimiz de bu süreçte bizlerin hep yanında oldu. Bundan sonra da bu süreci esnaf kardeşlerimiz ile beraber yönetelim” ifadelerini kullandı.

Tanıtım ofisi
Kurmayları ile birlikte Uzunçarşı Tanıtım Ofisi’ni de ziyaret eden Başkan Toçoğlu, “Uzunçarşı’da yapılan çalışma hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için Uzunçarşı Tanıtım Ofisimizi açtık. Ofiste Fen İşleri’nden, Halkla İlişkiler Birimimizden ve esnaf derneğinden arkadaşlarımız olacak. Süreçle ilgili olarak bilgi almak isteyen esnaf kardeşlerimiz ve vatandaşlarımız ofisimizi ziyaret edebilir. Ayrıca çalışma süresince esnaf arkadaşlarımızın önerileri olursa bunları da irtibat büromuzda bulunan arkadaşlarımız ile paylaşabilirler” dedi.

12 Mart 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1083 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU