Günün Tarihi:18 Ocak 2021

ALLAH SAKLASIN!


Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Arifiye’de bulunan 1’nci Ana Bakım Merkezi Komutanlığı’nda ürettiği tamamı yerli olan gururumuz Fırtına Obüsler, düşmanın ve terör odaklarının korkulu rüyası oluyor.

İstihbarat
1’inci Ana Bakım Merkez Komutanlığı (Tank Palet Fabrikası) ürettiği Fırtına Obüsler teröristlerin korkulu rüyası olurken, alınan istihbaratlar neticesinde terör örgütlerinin hedefi haline geldiği öğrenildi.

Gururumuz
İlimizde üretilen Fırtına Obüsleri, sınır güvenliğimizin korunması için sıklıkla kullanılırken hem ülkenin, hem de Sakarya’nın gururu oluyor. 40 kilometre uzaklıktan hedefe nokta ve seri atış yapabilen Fırtına Obüslerin tamamı 1’inci Ana Bakım Merkez Komutanlığı (Tank Palet Fabrikası) tarafından üretiliyor.

Tedbir alındı
Fırtına Obüsler ile tüm dikkatleri üzerine çeken fabrikanın son günlerde hain terör örgütlerinin hedefi haline geldiği bilgisine ulaşıldı. Üretim merkezine olası bir terör saldırısı ihtimali üzerine güvenlik önlemleri de en üst seviyeye çıkarıldı.

Kırmızı seviye
Vali Hüseyin Avni Coş, il güvenlik kurulu ile birlikte geçtiğimiz günlerde fabrikada incelemeler yaparak, güvenliğin arttırılması talimatında bulundu. Fabrikanın içinde, güzergahında ve çevresinde tedbirler en üst seviye olan kırmızıya çıkarıldığı öğrenildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Suriye'deki rejim ve PYD/YPG güçlerinin Türkiye'ye yönelik tacizlerine angajman kuralları çerçevesinde karşılık vermek için ve diğer terör odaklarına yönelik kullandığı Sakaryalı Fırtına obüslerinin tasarım ve imalatı tamamen yerli. Teröre korku salan obüslerimiz dünde Kilis sınır hattından DAEŞ hedeflerine top atışları yaptı.

14 Mart 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 1006 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU