‘Şehir için hedeflerimiz var’14 Mart 2016, Pazartesi

Zirve
Antalya Akra Barut Hotel’de tamamlanan programın moderatörlüğünü NTV’den Ahmed Arpat üstlenirken, katılımcılar iki oturumlu çalışmada swot analizi yaparak şehrin ekonomideki yol haritasını tayin etmek için gayret gösterdi. Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas ve MARKA Genel Sekreteri Mustafa Ayhan’ın sunumlarını yaptığı 2 oturumlu toplantının ilk oturumunda konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, şehrin karar vericileri ile iş dünyasının birlikte önemli bir çalışmaya imza atacağına olan inancını ifade etti. Kösemusul, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren biz her zaman birlik ve beraberliği önemsedik; istişare kültürünün daha da kuvvet bulması için gayret gösterdik. Her geçen gün yeni bir büyükelçilik Sakarya ekonomisi ile ilgili bilgi almak için irtibat kuruyor, yatırım yapmak isteyen dev firmalar performansımızı takip etmek isteklerini dile getiriyor” diye konuştu.

Dev yatırımlar
Sakarya’nın potansiyeli ve çalışmaları ile milli üretimleri en çok hak eden il olduğunun altını çizen Başkan Kösemusul, “Sakarya’mız sanayi ve ticaretteki kümelenme çalışmalarıyla, milli üretimlere ev sahibi olmak vizyonuyla birlikte başta otomotiv sektörü olmak üzere birçok sektörde sahip olduğu dev yatırımlarla, yeni lojistik çalışmaları ve konumu ile birlikte tarım ve turizmdeki yenilikçi çalışmalarıyla her geçen gün büyüyor ve daha da gelişiyor. Orta vadede Türkiye’nin büyüme hızından daha fazla büyüyecek olan bir şehre sahibiz. Tarım ve turizmde Sakarya’mızın potansiyelinin ne kadar ciddi olduğunu hepimiz biliyoruz” şeklinde konuştu.

İki oturumda
Başkan Kösemusul konuşmasının sonunda iş dünyasına seslenerek, “Şehrimiz için hedeflerimiz var. Hedeflerimize ulaşmak için bu şehre olan aidiyetimizi daha da kuvvetlendirmeliyiz. Çağın şartlarına uyarak kendimizi yenilemeliyiz. Dünya değişiyor, yöntemler değişiyor. Sürekli güncellemeye kendimizi hazırlayarak Sakarya’mızın büyümesi ve gelişmesine bizler yön vermeliyiz. Fizik kuralıdır; boşluklar doldurulur. Boşluk bırakma lüksümüz yok. Ben şehrimiz iş dünyasında bu başarıyı kazanacak bir nitelik görüyor; bu yolda tüm iş dünyamıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Kösemusul’un konuşmasının ardından Ahmed Arpat’ın moderatörlüğünde, Sakarya’nın güçlü ve zayıf yönleri ile fırsatlar ve tehditlerinin belirleneceği, şehrin karar vericilerinin görüşlerini aktaracağı ve daha sonra sonuçlarının kamuoyu ile paylaşılacağı zirvenin ikinci oturumuna geçildi.
 

Bu haber toplam 2451 defa okundu.