Günün Tarihi:25 Şubat 2021

Saldırıyı lanetlediler!


Belediye başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, sendikalar ve siyasiler, Ankara’da önceki gün akşam saatlerinde meydana gelen, 37 kişinin ölümüne ve 100’den fazla kişinin yaralanmasına neden olan bombalı saldırıyı kınadılar.

‘Tek yürek’
Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, kaostan medet uman zavallıların amaçlarına ulaşamayacağını belirtti. Başkan Alemdar, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu acılı ve zor günlerde milletimizin metanetli ve kararlı duruşunu korumaya devam edeceğini söyledi. Alemdar, “Ankara Kızılay’da haince ve kalleşçe yapılan terör saldırısını lanetliyoruz. Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize, geleceğimize kasteden bu saldırılar bugüne kadar amacına ulaşamamış, bundan sonra da ulaşamayacaktır. Milletimiz, tek yürek olarak, kararlı bir şekilde ve dimdik durmaya devam edecektir” dedi.

‘İnsanlık suçu’
Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, patlamanın insanlık dışı olduğunu ve masum insanların katledilmesinin izahının olmadığını belirterek, “Terör insanlık suçudur. İnsanları korkutarak, katlederek terör örgütleri hiçbir sonuç alamayacaktır. Kardeşliğimizi bozmaya çalışanlar er veya geç yüce Türk adaletine hesap vereceklerdir. Bizim yapmamız gereken birliğimizi korumak, kardeşliğimizi pekiştirmektir. Devletimizin terör örgütlerine karşı verdiği mücadele öyle bir noktaya gelmiştir ki, bu örgütler can çekişmeye başlamıştır. Bu eylemler, eli kanlı terör örgütünün düştüğü aciz durumu bir kere daha ortaya koymuştur” dedi.


‘Hesap verin’
Baro Başkanı Zafer Kazan, “Bir ülke aynı yerden hem de başkentinden kaç defa vurulabilir? PKK, IŞID gibi bilmem hangi terör belasını biliyoruz, peki ya MİT ve emniyet nerede, ne yapıyor? Artık bazı şeyler sorgulanmalı değil mi bu ülkede? Bu durum güvenlik zafiyetinin ötesinde bir durumdur artık! Bir ihanet ile karşı karşıyayız. Yine bize kaç kişi olduğumuzu, nasıl öldüğümüzü açıklayacaklar, başsağlığı dileyecekler ekranlardan, ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyecekler, utanmadan sıkılmadan yüzleri hiç kızarmadan, sorumluluğun getirdiği hiçbir mahcubiyet duymadan konuşacaklar. Hesap verin neredesiniz?”

‘Acımız büyük’
Sakarya Gazeteciler Birliği (SGB) Başkanı Zeki Aydıntepe, Başkent Ankara’da bir kez daha kirli yüzünü gösteren terör saldırısı üzerine yaptığı açıklamada, “Bunu yapanlara, bir değil, bin lanet olsun” dedi. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu bünyesinde yer alan Sakarya Gazeteciler Birliği’nin Başkanı Zeki Aydıntepe, “Acımız çok büyük olsa da, hainler şunu iyi bilsinler ki, bu saldırılarla ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozamazsınız. Bir değil, bin kez lanetlediğimiz bu terör olaylarının bir an önce son bulmasını temenni ediyor, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.

‘Yanacaklar’
AK Parti Kaynarca Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Mustafa Nimet, “Zamanında Erbakan Hocamızı tehdit edip nasıl tank yürüttülerse, bugün de Ankara sokaklarında bomba patlatıp göz korkutmaya çalışıyorlar. Unutmasınlar ki Allah her zaman doğrunun yanındadır. Biz Allah yolunda her zaman canımızı vermeye hazırız. Bu katliamı yapanlar cehennem ateşinde yanacaklar. Yaşanan bu terör olayını lanetleyerek, bu tür olayların bir an önce son bulmasını temenni ediyor, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” diye konuştu.

‘Aşacağız’
SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Onur Döver, “Terör insanlık dışı kirli emellerini bir kez daha ortaya koymuştur. Masum insanlarımıza kıyanlar bunu yaparken amaçladıkları kirli emellerine hiçbir tarihte ulaşamayacaklardır. Güzel ülkemizin kardeşliğini, bütünlüğünü bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu büyük acıyı her zamanki gibi birbirimize tutunarak, sarılarak aşacağımız kesindir. Hain ve alçak saldırıyı lanetliyor, terör eyleminde hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yüce Türk Milleti’ne başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dileriz” dedi.

‘Emrindeyiz’
Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu adına açıklamada bulunan Adapazarı Yerel Kültür Derneği Başkanı Evren Çakırsoy şunları kaydetti, “Giden canlar, yaralanan kimseler ve yanan birçok ocak var. Artık kelimeler kifayetsiz, cümleler anlamsız olmaya başladı.
Terör, hainliğin, sinsiliğin, kalleşliğin metot olarak kullanıldığı lanetli bir yoldur. Ülkemizin milletiyle, hükümetiyle bu psikolojik ve hain harple başa çıkabilecek metanette ve tecrübede olduğunu bizler çok iyi biliyoruz. Bizler bir sivil toplum kuruluşu ve milletin bir parçası olarak bu konuda bütün varlığımızla ülkemizin ve devletimizin yanında ve emrindeyiz.”

‘Vicdan yoksunu’
Sakarya Kent Şurası Başkanı Yavuz Deniz, “Masum vatandaşlarımıza yönelik bu akıl ve vicdan yoksunu saldırıları gerçekleştiren kirli elleri, nefesimiz tükenene kadar lanetlemeye devam edeceğiz. Terörden dolayı, Türkiye’nin herhangi bir yerinde tek bir vatandaşımıza dahi zarar gelmeyene kadar milletçe tek vücut olmalı ve terörü yaratan tüm faktörlere karşı ortak bilinçle hareket etmeliyiz. Ülkemizin huzur, güvenlik ve istikrarını bozmayı amaçlayanlar karşısında milletimiz tek yürek olarak kararlı bir duruş sergileyecektir. Tüm ulusumuzun başı sağ olsun”dedi.

‘Prim verilmeyecek’
Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, “Milletimizin huzur ve güvenliğini hedef alan alçak saldırıyı, terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyor ve lanetliyoruz. Ülkemizin kalkınmasından, hızla ilerlemesinden korkanlar, şunu iyi bilsinler ki, Türk Milleti dün olduğu gibi bugün de yarın da teröre ve teröristlere hiçbir zaman pirim vermeyecektir. Milletimiz, masum insanlarımıza yönelik alçak saldırılara karşı birlik ve beraberliğini daha güçlü bir şekilde muhafaza edecektir. Şimdi birlik zamanıdır, bizi yıkmak ve bölmek isteyenlere karşı tek yürek olma zamanıdır” dedi.

‘Pes ettiremez’
Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, “Terör acımasız ve kanlı yüzünü Ankara'da bir kez daha gösterdi. Huzur ve güvenliğimizi hedef alan bu alçak saldırıyı, terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Hain saldırılar milletimizi asla pes ettiremez. Güzel ülkemiz, her alanda parlayan yıldız olacak. Bunun gerçekleşmesinden korkanlar, bunu engellemek isteyenler, geçmişte de oldu. Bugün de var. Yarın da olacak. Bize düşen, birliğimizi korumaktır. Bize düşen, bizi yıkmak, bölmek, durdurmak isteyenlere karşı tek yürek olmaktır” dedi.

‘Kınıyoruz’
Saldırıyı kınayan Radyo Televizyon ve İnternet Yayıncıları Derneği (RATED) Başkan Remzi Adıyaman yaptığı açıklamada şunları kaydetti, “Ankara’da yaşanan patlama, terörün vahşi yüzünü bir kez daha bizlere gösterdi. Teröre karşı tek yürek, tek bilek olma zamanıdır şimdi. Bir kez daha terörün masum insanları hedef aldığını, hedef gözetmeksizin milletimizin kalbini parçaladığını gördük. Ankara’da yapılan bombalı saldırıyı şiddetle kınıyor ve terörü lanetliyoruz. Bu hain saldırıyı yapan alçakları lanetliyor, ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum”

15 Mart 2016 , Salı Bu haber toplam 957 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU