Günün Tarihi:24 Kasım 2020

‘Devletin yorganı esnektir’


Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından düzenlenen Duayenler Akademisi kaldığı yerden devam ediyor. Bu hafta beşincisi düzenlenen etkinliğin konuğu Prof. Dr. Selahattin Tuncer oldu.

Maliye alanının en yaşlı akademisyeni konumunda, II. Dünya Savaşı yıllarında uzun süre askerlik yapan Prof. Dr. Tuncer, askerliği sürecinde edebiyat dünyasındaki birçok kitabı okuduğunu ve birçok yazı yazdığını söyledi. Sakarya’nın hem edebiyat yaşamında hem de özel yaşamında ayrı bir yerinin olduğunu söyleyen Prof. Tuncer, “Sakarya’nın benim için özel bir yeri var. Eşim Sakaryalı ve merhum şair ve yazar Faik Baysal ile birlikte burada bir edebiyat dergisi çıkardık” dedi. Prof. Dr. Fritz Neumark’ın yanında doktora yaptığını söyleyen Prof. Dr. Tuncer, Neumark’ın kendisinin akademik hayatına çok şey kattığını belirtti. Hayatı boyunca biriktirdiği yaklaşık 1700 mesleki kitabı Bitlis Eren Üniversitesine bağışladığını ifade eden Prof. Dr. Tuncer, üniversitede kendi adına bir kütüphane kurulduğunu anlattı. “Devlet ilk önce ayaklarını uzatır, daha sonra boyuna göre yorgan arar, devletin yorganı esnektir” diyen Prof. Dr. Tuncer öğrencilerin yakın tarih ve maliye disiplini ile ilgili sorularını cevapladı.

16 Mart 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 726 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU