Hastanede Tıp Bayramı16 Mart 2016, Çarşamba

Yılın enleri
İlk program Yenikent Devlet Hastanesi’nde yapıldı. Hastane Başhekimi Op. Dr. Adil Murat Akgül, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla “Yılın Enleri”ni seçtiklerini belirtti. Hastane çalışan hekimler arasında istatistik verilere dayanılarak yapılan değerlendirmede en fazla nöbet tutan Hekim Uz. Dr. Burhan Karaca, en fazla acilde hasta bakan hekim olarak Dr. Kadir Yalçın, en fazla poliklinikte hasta bakan hekim Uz. Dr. Emre Tayfun, en fazla ameliyat yapan hekim Op. Dr. Bedrettin Akar, en fazla icap girişi yapan hekim Op. Dr. İlker Aksu, en fazla mesai dışı ameliyat yapan hekim Op. Dr. Baykurt Özbey, acilde dahili branşta en çok hasta yatırılan hekim Dr. Şükrü Asım, acilde cerrahi branşta en çok hasta yatıran hekim Op. Dr. Akın Kaya seçildi.
Plaket verildi
Yılın enlerine ve emekliye ayrılmaya hak kazanan Dr. Günay Oğuz’a plaket verildi. Plaket törenine Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, İdari Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Hacı Ali Kahya, Tıbbi Hizmetler Başkanı Prof. Dr. Yusuf Yürümez, hastane yönetimi ve hekimler katıldı.
Hekimlerle
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yakup Tomak ve hastane yönetimi, Tıp Bayramı münasebetiyle hastanede görev yapan hekimlerle bir araya geldi.
Pasta keserek
Merkez kampüs toplantı salonunda Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, İdari Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Hacı Ali Kahya’nın da katılımıyla pasta kesen hekimler, Tıp Bayramı’nı kutladılar. SÜEAH Korucuk Kampüsü ile Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde de hekimler pasta keserek Tıp Bayramı’nı kutladı.

Bu haber toplam 1344 defa okundu.