Günün Tarihi:28 Şubat 2020

‘18 Mart tarihi çok önemli bir gündür’


Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yılı ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Zaferin sembolü
Vali Coş’un mesajı şöyle, “101. yıldönümünü iftiharla kutladığımız Çanakkale Zaferi, milletimizin birlik ve beraberlik içinde, vatan-millet sevgisiyle yazdığı bir kahramanlık destanıdır. Aziz milletimizin yüz binlerce şehit vererek elde ettiği zaferin sembolü olan 18 Mart tarihi, vatan topraklarını koruma ve savunma, bu uğurda çekinmeden canlarını ortaya koyan şehitlerimizi anma adına çok önemli bir gündür.


Gür sesle ilan
Bu büyük zafer, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi açısından da insanlık tarihi içinde çok özel bir yere sahiptir. Vatan topraklarının dört bir yanından gelerek, Çanakkale'de, işgal kuvvetlerine geçit vermeyen kahramanlar; bizim bugün millet olarak sahip olduğumuz birlik ve beraberliğin ne kadar sağlam temellere dayandığını bütün dünyaya en gür sesle ilan etmiştir.


Mücadeleye devam
Milletimiz, büyük bir fedakârlık timsali olan ve gönüllerde ölümsüzleşen şehitlerini hiçbir zaman unutmayacak ve onların emaneti olan bu vatanı, milli ve manevi değerlerimizi Dünya durdukça koruyacak; bu Cumhuriyeti Dünya devletleri arasında hak ettiği yere taşımak için her geçen gün daha da artan azim, şuur ve inançla mücadeleye devam edecektir.


Rahmetle
Zaferin 101. yılında, Çanakkale’de yatan yüz binlerce şehidimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet ve hayırla yad ederken, onlara şükran borcumuzu ödemenin yolunun vatanımıza, bayrağımıza, birlik ve beraberliğimize kararlı bir şekilde sahip çıkmaya devam etmekten geçtiğini de hatırlatmayı bir görev addediyorum.


Yukarılara
Bizler, şehitlerimizden miras kalan bu mukaddes emaneti asla yere düşürmeyecek, daha yukarılara taşıyacağız. Öyle inanıyorum ki; bizi Millet yapan yüksek değerlerimize sıkı sıkıya bağlı kaldıkça birlik ve beraberliğimizi güçlendirdikçe Ülkemiz hak ettiği yere daha çabuk ulaşacaktır.


Ruhları şad olsun
Bu duygularla, Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakların bize yurt olmasını, yurt olarak kalmasını sağlayan tüm Türk Büyüklerini, Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden fedakâr Gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz. Onların destansı kahramanlıklarının, eşsiz fedakârlıklarının tüm gençlerimize örnek olmasını diliyoruz. Ruhları şad olsun. Milletimiz ebediyen var olsun!”

18 Mart 2016 , Cuma Bu haber toplam 1491 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU