Günün Tarihi:26 Temmuz 2021

Nevruza izin yok


Pazar günü gerçekleştirilmesi planlanan Nevruz kutlamalarına vatandaşların tepkisi ve güvenlik nedeniyle izin vermediklerini söyleyen Vali Hüseyin Avni Coş, “Nevruz 21 Mart Pazartesi gününe denk geliyor. Bugün geleneklerimize göre kutlamak isteyen olursa

‘Vatandaş tepkili’
Nevruz kutlamaları için pazar günü kimseye izin vermeyeceklerini söyleyen Vali Hüseyin Avni Coş, “Nevruz 21 Mart olduğu için bu tarihte geleneğimize, göreneğimize uygun olarak kutlamak isteyen olursa gerekli kolaylığı gösteririz. Ama Nevruzu gününden önce ya da sonra başka şekilde kutlamak isteyenlere karşı toplumda bir tepki var. Özellikle terör örgütünü desteklemek ya da övmek için Nevruzu bahane edenlere karşı vatandaşlarımız tepkili” dedi.


‘İzin vermedik’
Vali Coş, “Bu tepkiyi de dikkate alarak Nevruz adı altında yapılacak toplantıların, düzenleyecek ve katılacakların güvenliği bakımından sakıncalı olduğuna karar verdik. Dolayısı ile onlara izin veremedik. Ancak 21 Mart tarihinde pazartesi günü geleneklerimize, atalarımızın kutladığı şekillerde kutlamak isteyenlere her türlü kolaylığı gösteririz” şeklinde konuştu. 

19 Mart 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 870 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU