CHP’den Çanakkale programı21 Mart 2016, Pazartesi

Hükümet sorumlu
Şoförler Cemiyeti Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programa CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, İl Kadın Kolları Başkanı Emel Bircan, ilçe başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile partililer katıldı.  Programda konuşan Milletvekili Özkoç, “Bugün onlarca şehit vermemizin altyapısı Habur’da atıldı. Teröristler ellerinde silahlarla ülkemize girdiler, geçici mahkemelerle aklandılar. Bunları asla unutmamalıyız. Bugün Türkiye’de asker, polis ölüyorsa, patlayan bombalarla masum insanlar ölüyorsa sorumlusu bugünkü hükümet ve onun başında olanlardır. Sonra kendileri hata yaptık dediler. Bunu Türk Milleti asla unutmasın” dedi.

İç savaş
CIA verilerine göre Türkiye’ye 3 milyon Suriyeli’nin giriş yaptığını söyleyen Özkoç, “Bu raporlarda mültecilerle birlikte ülkemize 40 bin IŞİD militanının da girdiği belirtiliyor. Bugün PKK düğmesine basanlar, yarın IŞİD düğmesine bastıklarında Türkiye’de çıkacak iç savaşın mimarları olacaklardır. Yarın da yanıldık dediklerinde Türk Milleti’nin oluk oluk akan kanından onlar sorumlu olacaklardır, bugün akan kandan nasıl sorumluysalar” şeklinde konuştu. Engin Özkoç’un konuşmasının ardından programa konuk olan İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek ile ilgili bir sinevizyon gösterildi.

Çanakkale ruhu
Sinevizyon gösteriminin ardından kürsüye çıkan Milletvekili Dursun Çiçek ise, “Çanakkale Zaferi kürdüyle, alevlisiyle bizi bir millet yapan zaferdir. Çanakkale Zaferi’nde kazandığımız ruhu bize kaybettirmek istiyorlar. Ülkemizin birliğini parçalamak istiyorlar. Terörle mücadelede son 7-8 yılda hatalar yapıldı. Teröristlerle aynı masaya oturarak bu sorunu çözmeye çalıştılar ama başarısız oldular.  Sonra beceremediklerini anladılar ve bu görevi orduya bıraktılar. Şu andan hiç şüpheniz olmasın, ordumuz bu ülkenin ordusudur, mutlaka bu görevi başaracaktır. Türkiye Suriye bataklığına girmiyorsa, terörle mücadelede başarı sağlanıyorsa bu ordumuzun sayesindedir” dedi.
 

Bu haber toplam 975 defa okundu.