Akademi’de yeni dönem21 Mart 2016, Pazartesi

Başlıyor

Sanattan felsefeye, edebiyattan sosyolojiye, müzikten tarihe kadar birçok alanda akademik çalışmalara imza atan, uluslararası konferanslara ev sahipliği yapan Serdivan Fikir Sanat Akademisi, bahar döneminde de zengin ders içeriği ve eğitimci kadrosuyla katılımcıları ile buluşuyor. Konu ile ilgili Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nden yapılan açıklamada; Sosyal ve Akademik Kültürel Çalışmalar programının yanı sıra müzik akademisi, edebi çalışmalar, sinema sanatları, yaratıcı tasarım ve geleneksel sanatlar gibi farklı programların olacağı Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde daha önceki dönemlerde olduğu gibi, yine Türkiye’nin alanında en yetkin akademisyenlerinin konuk edileceği belirtildi.

Akademi kadrosu
Anadolu’nun Akademisi’nde yeni dönem kadrosu şu isimlerden oluşuyor; Kültürel Çalışmalar Programı: Tahsin Görgün, Fatih Şeker, Süleyman Seyfi Öğün, Ömür Ceylan, Nejdet Ertuğ ve Mehmet Murat Şahin. Sinema Sanatları Programı: Ali Gemuhluoğlu ve Aybars Bora Kahyaoğlu. Geçtiğimiz Güz dönemi faaliyete geçen Müzik Akademisi Programında ise Türk Müziği’nin usta isimleri Mustafa Doğan Dikmen, Ferdi Koç, Hacı Bekir Kurşunet ve Abdullah Uysal. Edebi Çalışmalar: Ömür Ceylan ve Ercan Yılmaz. Yaratıcı Tasarım: Emel Yurtkulu Yılmaz ve Murat Ertürk. Geleneksel Sanatlar: Songül Ergün ve Orhan Altuğ. Ayrıca bağımsız programlarda Portre Fotoğrafı’nda Nevzat Yıldırım ve Tasavvuf Okumaları’nda Ali Vasfi Kurt bu dönem Serdivan Fikir Sanat Akademisi’nin kadrosunda yer alıyor.
6 hafta sürecek
Ücretsiz 19 farklı programla kapılarını öğrencilerine açan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde derslerin 6 hafta süreceği, 6 haftanın sonunda bahar döneminin Kültürel Çalışmalar Programı öğrencilerinin sosyal bilimler alanında yapacakları sunumlar ile sona ereceği belirtildi. Akademi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Bahar Dönemi’ne kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin başvurularını Serdivan Fikir Sanat Akademisi’nin www.fikirvesanat.org internet adresinden 27 Mart Pazar gününe kadar yapabilecekleri bildirildi.

Bu haber toplam 661 defa okundu.