Günün Tarihi:1 Mart 2021

Kız öğrencilere moral kahvaltısı


Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu, Erenler Anadolu İmam Hatip Lisesi Koordinesi’nde “Genç Nida Kız Öğrencilerarası Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma ve hafızlık yarışması Sakarya İl Finali Erenler’de yapılıyor.

Ülkenin geleceği
Erenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen il finaline katılacak kız öğrencileri sabah kahvaltısı ile Sakarya Park içerisindeki Nehir Sefası’nda öğretmenleri ile birlikte ağırlayan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, “Bu ülkenin geleceği sizler ve sizlerin yetiştireceği nesillersiniz. Bu gün sizi böyle güzel ve anlamlı bir programda ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Yıllar önce İmam Hatip Okullarının sayısı oldukça azdı ve ihtiyaçlara cevap veremiyordu. Birçok öğrenci bu yüzden geri çevriliyordu” dedi.
Birincisiniz
Başkan Öztürk, “Ama şu anda hamdolsun Erenler İlçemiz’de İmam Hatip Ortaokul ve Lisesi’ni Erenlerimize kazandırdık, öğrencilerimiz eğitim ve öğretimlerine devam ediyorlar. Geleceğimizin istikbali yavrularımıza şimdiden başarılar diliyorum. Benim için hepiniz yarışmanın birincisisiniz” dedi.
Kapısı açık
İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten ise, “Anlamlı bir yarışma için sizleri burada ağırlamaktan onur duyuyoruz. Her zaman sizlere kapımız açık. Gördüğünüz gibi, belediye başkanımızın gönlü cömerttir. Sizlere de, bizlere de her zaman kapısı açıktır. Kendisine böylesi güzel bir mekanda bizi ağırladığı için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

21 Mart 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 898 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU