Günün Tarihi:4 Haziran 2020

Karasu yeşile bürünecek


Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu 2016 yılında ağaçlandırma çalışmalarının olumlu gittiğini belirterek, bu çalışmalarının artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

‘Sabır gerektiyor’

İlçede bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla gayretli bir çalışma içerisinde olduklarını bildiren Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu: “Ağaçlandırma çalışmaları en az 5 ila 6 yıl arasında kendini gösteren bir çalışma. Bu nedenden dolayı sabır ve öz veri gerektirir. Daha yeşil bir Karasu hedefiyle ağaçlandırma çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” dedi.

500 fidan
Hükümetin bu konu üzerinde detaylı projeleri olduğuna vurgu yapan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın başlattığı ‘150 Bin Çınar Fidanı 2016 Yılında Toprakla Buluşuyor’ projesi kapsamında ağaçlandırılmalar söz konusu. Bu proje ile alakalı olarak Karasu Belediyesi adına toplamda 500 fidanı toprakla buluşturmanın sevincini yaşıyoruz. Biz, doğayı seven ve koruyan bir belediye olarak bu tür projelerin içerisinde var olacağımızın teminatını her zaman veriyorum” ifadelerine yer verdi.  

‘Sevindiriyor’
İspiroğlu, “İlçemizin hem süsü hem de gücü olarak diktiğimiz ağaçların bölgeye uyum sağladığı görülmekte. Bu yıl yapılan çalışmalar göz önünde bulundurulduğunda, Karasu’nun yeşil bir kimliğe bürünecek olması bizleri sevindiriyor. Gündeme aldığımız projelerle ağaçlandırma çalışmalarımızı farklı boyutlarla ilerletmeyi planlıyoruz” dedi.

22 Mart 2016 , Salı Bu haber toplam 758 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU