Günün Tarihi:29 Mart 2020

Mahalleler birbirine bağlanıyor


Sapanca İstanbuldere ve Güldibi Mahalleleri, Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan çalışmalarla ve 12 metrelik bir köprüyle birbirine bağlanıyor.

Yılın hemen hemen her ayında Sapanca’nın trafik yükünü önemli oranda çeken bu iki mahallenin kestirme ve yeni bir ulaşım yolu olarak, İstanbuldere üzerinde birbirine bağlanmasını sağlayacak olan köprü çalışmalarını hemen başlatan Büyükşehir Belediyesi, ilçede ilgili köprü ve diğer planlanan çalışmalarla Sapanca’daki yatırımlarına hız verdi. İstanbuldere ile Güldibi Mahalleleri’nin modern bir köprüyle birbirine yeni bir seçenek güzergahı olarak bağlanması çalışmalarını başlatmasından ötürü Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na teşekkür eden Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, Büyükşehir’in Sapanca’yla ilgilenmediğiyle ilgili olarak oluşturulan dedikoduların çok gereksiz olduğunu belirtti. Köprü çalışmasının planlanandan da yakın bir sürede tamamlanacağını ifade eden Başkan Yılmazer, ilgili bağlantı köprüsü sayesinde, batı yönünden Sapanca merkeze ve İstanbuldere’de bulunan Sapanca Meslek Yüksek Okulu’na yeni ve güvenli bir ulaşım yoluyla, bu kesimdeki trafiğe de rahatla getirileceğini vurguladı.

23 Mart 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 1552 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU