Günün Tarihi:4 Aralık 2020

SAÜ’de özel bir gün


Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezinde 21 Mart Down Sendromlular Günü nedeniyle Down Sendromlu bireyler yetiştiren ailelere seminer verildi.

Seminer boyunca pür dikkat konuşmayı takip eden aileler, çocukları için en iyi eğitim ve yaşam hakkı için bilgi aldı. Seminere konuşmacı olarak Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Emrah Bilgiç katıldı. Down Sendromlu insanların hayatları boyunca öğrenebileceğini ve gelişebileceğini söyleyen Emrah Bilgiç, “Bu durum bizler için bir şok etkisi yaratabilir. Doğumlarının zorlu olduğu bir süreç geçirmiş olabilirsiniz. Ama sonrasında onlar için en iyi standartları yerine getirmek için eğitimlerine önem vermeliyiz. Eğitim sürecini çok iyi ayarlamamız gerekiyor. Eğer fazla yükleme yaparsak bu durumdan sıkılabilir ve yorulabilir. Eğitime erken başlanmalı fakat çok hızlı olunmamalıdır” diye konuştu.

Programın sonunda yaşadıkları zorlukları ve onları topluma kazandırmak için verdikleri savaşı anlatan aileler merak ettikleri soruları konuşmacı Bilgiç’e yöneltti.

23 Mart 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 910 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU