Günün Tarihi:22 Mayıs 2022

‘Sakarya’da su birinci sınıftır’


Valilik, SASKİ ve Özel Şahin Okulları’nın ortaklaşa düzenlediği etkinlikler ile Dünya Su Günü kutlandı.

Büyük sorumluluk
AKM’de gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, SASKİ Bürokratları, okul yöneticileri ile çok sayıda öğrenci katıldı. Su kaynaklarının korunmasına çaba göstermenin her ferdin en büyük sorumluluğu olduğunu belirten Şahin Okulları Müdürü Rabia Dorken, programın hazırlanmasındaki katkılarından dolayı SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’e teşekkür etti.

Su’dan taraf
Dorken’in ardından kürsüye çıkan SASKİ Genel Müdürü Keleş ise, “SASKİ olarak su kaynaklarımızın korunması konusunda hukuksal sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Vatandaşlarımızın musluklarından güvenle içebileceği suyu ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İçmesuyu konusunda Türkiye genelinde iddialı bir kurumuz. Geleceğimiz için, gelecek nesillerimiz için Su’dan taraf olmak çok büyük önem taşıyor” dedi.

Gölü koruyacağız
Keleş, “ Sapanca Gölü sadece Sakarya’nın değil, Marmara’nın en önemli içmesuyu kaynağı ve doğal zenginliğidir. Sapanca Gölü’nün korunması adına şuana kadar gerek teknik anlamda gerekse hukuki düzeyde üzerimizdeki tüm sorumlulukları taviz vermeden yerine getiriyoruz. Sapanca Gölü’nden büyük bir endüstriyel kurumun su kullanımı devam ediyor. Bir kamu kurumu sorumluluğu içerisinde 77 milyonun sahip olduğu Sapanca Gölü’nü korumak ve savunmak için hiçbir şekilde taviz vermeden mücadelemizi sürdüreceğiz. SASKİ olarak vatandaşlarımızın musluklarından temiz ve sağlıklı içmesuyu akması için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Emanetimiz 
Programın devamında söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Hepimizin bildiği gibi doğa bize emanettir. Bizim görevimiz bu emanete layıkıyla sahip çıkmaktır. Bir insan hayatında mutlu olmak, huzur dolu bir yaşama sahip olmak istiyorsa yapması gereken şey öncelikli olarak, çevresini temiz tutmaktır. Çevremiz temiz olduğu takdirde hayatımız daha güzel olacaktır” dedi.

100 milyon
Toçoğlu, “ Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımızı bu çerçevede sürdürüyoruz. Biliyoruz ki doğaya, dağlara, yaylalara, denizlere, suya hizmet tüm yaratılmışlara hizmet etmek demektir. Hamdolsun şehrimiz su açısından dünyada sayılı bir kaynağa sahip. Sapanca Gölümüz şehrimiz için çok büyük bir nimet. Biz Sapanca Gölü’nü korumak için bugüne kadar değeri 100 milyonu bulan yatırımlar yaptık. Yine gölün geleceği adına çok önemli bir proje olan Akçay Barajı’nın yapım çalışmalarına başladık. İnşallah bu projemizle Sapanca Gölü’nden önemli ölçüde tasarruf edeceğiz” şeklinde konuştu.

Dans gösterileri 
Toçoğlu, “Su geleceğinin bir diğer ayağı da atıksu yönetimi su kaynaklarının korunması yönünde önemli adımlar atıyoruz. Hayata geçirdiğimiz tüm yatırımlar şehrimizin, hemşerilerimizin, gençlerimizin geleceği içindir. Hamdolsun bugün çeşmesinden birinci sınıf içmesuyu akan bir Sakarya var. ‘Sakarya’da su çeşmeden içilir’ diyoruz” dedi. Gerçekleştirilen konuşmalarının ardından program Şahin Okulları öğrencilerinin hazırladığı suyun ritmi ve dansı gösterimi ile sona erdi. Miniklerin mini gösterimi katılımcıların büyük beğenisini kazandı.
 

23 Mart 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 1119 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU