SAÜ HackerCamp bitti24 Mart 2016, Perşembe

4 farklı eğitim
Sakarya Üniversitesi, Sakarya Teknokent, ADAPTTO ve SAÜSEM koordinatörlüğünde, Octosec ile SauSiber güvenlik topluluklarının da katkılarıyla düzenlenen etkinlik, 19-20 Mart tarihlerinde 4 farklı eğitim başlığı altında gerçekleştirildi.

200 katılım
Siber güvenlik ile alakalı farkındalığı, bilgi ve tecrübeyi artırmak amacıyla düzenlenen ve herkese açık olan etkinliğe, çevre illerden de talep oldu ve 200’ün üzerinde kişi katılım sağladı. Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi’nde iki gün boyunca verilen eğitimde katılımcılara “Enine Boyuna Siber Güvenlik”, “Web Güvenliği”, “Linux Sistem Yönetimi”, “Herkes için Python” konularında hem siber saldırı hem de siber savunma alanında yapılan çalışmalar, uygulamalı olarak gösterildi.

Teşekkür
Topluluk Akademi Başkanı Doç.Dr. İbrahim Özçelik, etkinliğin düzenlenmesine katkı sağlayan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’a, siber güvenliğe yönelik tanıtım, farkındalık ve bilgilendirme kapsamında Teknoloji Transfer Ofisi üzerinden destek veren Sakarya Teknokent ve ADAPTTO Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin’e, Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nejat Yumuşak’a ve verdikleri değerli bilgilerden dolayı Octosec Siber Güvenlik Grubuna teşekkür etti.

Etkinliklerle
Bu tür faaliyetlerin düzenlenmesine devam edileceğini söyleyen Doç. Dr. İbrahim Özçelik, yapılacak etkinliklere SAÜ Siber Güvenlik öğrenci topluluğunun “SauSiber” başlıklı Facebook ve Twitter adreslerinden ulaşılabileceğini sözlerine ekledi.
 

Bu haber toplam 893 defa okundu.